غذا خوردن منظم در تنظیم میزان قند خون افراد دیابتی مؤثر است

۱۳۸۹/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۶ - کد خبر: 23871
غذا خوردن منظم در تنظیم میزان قند خون افراد دیابتی مؤثر است
سلامت نیوز :وعده های غذایی مكرر و حجم كم برای افراد دیابتی كه قرص یا انسولین مصرف می كنند مناسب است و باعث تنظیم میزان قند خون می شود.
دكتر فروزان صالحی كارشناس اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ضمن بیان این مطلب افزود: افراد دیابتی باید از مواد غذایی فیبر دار مثل سبزی و میوه بیشتر استفاده كرده و در هنگام خرید، میوه های کوچک را انتخاب کنند زیرا در غیر این صورت ممکن است مجبور شوند بیشتر بخورند.
وی افزود: توصیه می شود دیابتی ها مصرف نمک را به حداقل برسانند و به دلیل این كه خطر بیماری های قلبی ـ عروقی در آنها زیاد است سعی کنند در هنگام صرف غذا و بر سر سفره، به غذا نمك اضافه نكنند. آنها  می توانند از گیاهان معطر و ادویه های بدون نمک برای طعم دادن به غذا استفاده کنند.
دكتر صالحی ادامه داد: از غذا های کنسرو شده، کمتر استفاده کنند و روزانه به اندازه كافی مایعات بدون شیرینی بنوشند.
وی با بیان اینكه افراد دیابتی باید مصرف چربی را به حداقل برسانند، تصریح كرد: مغز های گردو و بادام در گروه چربی ها قرار می گیرند و سعی کنید این مواد مغذی را جایگزین چربی های ناسالم قرار دهند البته باید در مصرف آنها زیاده روی نکنید.
كارشناس اداره بهبود تغذیه جامعه خاطر نشان كرد: درمواقع استفاده از گوشت، باید چربی گوشت ها را از آن جدا كرده و قبل از پختن مرغ پوست آن را بکنند همچنین سعی کنند همیشه وزن خود را در حد مطلوب نگهدارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.24806s, 18q