هشدار نسبت به علاقه ایرانی‌ها به مکمل

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۶:۲۶ - کد خبر: 239002
هشدار نسبت به علاقه ایرانی‌ها به مکمل

سلامت نیوز: اغلب مردم براین باورند که بهترین راه جبران کمبودهای تغذیه‌ای قرص‌های رنگارنگ، شربت‌های جورواجور و مکمل‌‌های متفاوت است و مثل نقل و نبات انواع این مکمل‌ها را می‌توانید درهمه خانه‌ها پیدا کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه هر ایرانی به‌طور میانگین سالانه ۲۰ هزار تومان مکمل مصرف می‌کند، می‌گوید: اگر در برنامه غذایی افراد 2اصل تنوع و تعادل رعایت شود نیازی به مصرف مکمل برای اکثر افراد نیست و تنها در دوران بارداری، شیردهی، بلوغ و بعضی سنین مثل کودکی و سالمندی مصرف مکمل ضروری است.

ایرج حریرچی در توضیح بیشتر، گفت: در مراکز بهداشتی درمانی وزارت بهداشت به‌طور رایگان مکمل‌های غذایی مثل مولتی ویتامین و آهن برای کودکان و قرص آهن و مولتی ویتامین و ید برای مادران باردار داده می‌شود؛ همچنین قرص آهن برای نوجوانان دختر در مدارس و قرص کلسیم برای افراد بالای ۶۰سال به‌صورت رایگان عرضه می‌شود. یک مکمل مهم، ویتامین D است که به‌دلیل نوع تغذیه و کمبود مواجهه با نور مستقیم خورشید، قرص پرل ویتامین D توسط وزارت بهداشت به‌صورت رایگان در مدارس برای دختران و پسران سال‌های اول و دوم دبیرستان و در مراکز بهداشتی برای زنان میانسال و مردان سالمند عرضه می‌شود؛ ضمن اینکه قرص پرل ۵۰ هزار واحدی ویتامین D باید در گروه سنی جوانان، میانسالان و سالمندان بالای ۶۰ سال، ماهانه یک عدد مصرف شود. وی گفت: با رعایت تنوع و تعادل تغذیه‌ای نیازی به مصرف خودسرانه مکمل نیست و لازم نیست که خانواده‌ها در این زمینه هزینه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.55242s, 19q