افشای راز کلاهبرداری‌های میلیاردی

۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۱:۳۶ - کد خبر: 239539
افشای راز کلاهبرداری‌های میلیاردی

سلامت نیوز: مردی شياد كه با جعل عناوين مختلف از پزشك اراكي حدود ٥٥ ميليارد ريال كلاهبرداري كرده بود، در عمليات كارآگاهان پليس آگاهي دستگير شد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از شرق، چندي‌پيش پزشكي با ارائه شكواييه‌اي پيگيري یک كلاهبرداري ميلياردي را از پليس خواستار شد. اين فرد در تحقيقات اوليه به كارآگاهان پليس گفت چند‌سالي است با فريب و نيرنگ حدود ٥٥ ميليارد ريال از او با عناوين مختلفي مانند پزشك، خريدار خودرو، فروشنده ملك، سفرهاي خارجي و... به دفعات متعدد كلاهبرداري شده است.

سرهنگ «سيد نورالدين حسيني» رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان مركزي در‌این‌باره گفت: با آغاز تحقيقات تخصصي كارآگاهان پليس مشخص شد تمامي اين كلاهبرداري‌ها توسط يك نفر انجام شده است كه بلافاصله با هماهنگي انجام‌شده با مرجع قضائي، اين فرد دستگير شد و تحت ‌بازجويي تخصصي پليس قرار گرفت.

سرهنگ حسيني خاطر‌نشان كرد: در بازجويي‌هاي انجام‌شده از اين فرد مشخص شد كه متهم چند سال قبل يك ‌بار ملاقاتي با اين پزشك داشته و بعد از آن برنامه‌ريزي اين كلاهبرداري‌ها را با جعل عناوين مختلف انجام داده است.
وي در پايان افزود: متهم با تكميل پرونده براي طی مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي و با صدور قرار تأمين مناسب، بازداشت شد.

در‌همین‌حال فرد كلاهبرداري كه تحت ‌عنوان رئيس هيئت مديره يك شركت صنعتي اقدام به بيش از هشت ميليارد ريال كلاهبرداري كرده بود، دستگیر شد.

سردار «علي‌اكبر جاويدان» فرمانده انتظامي استان گلستان گفت: در پي شکايت يكي از شرکت‌هاي صنعتي عليه يكي از متهمان تحت‌ تعقيب كه به اتهام کلاهبرداري و جعل حدود چهار سال متواري بود، بلافاصله موضوع به‌صورت ويژه در دستور كار مأموران اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي قرار گرفت.

وي گفت: در تحقيقات اوليه مشخص شد اين فرد با سوء‌استفاده از نام يكي از شركت‌هاي معتبر، خود را به عنوان رئيس هيئت مديره شرکت معرفي كرده و با مراجعه به شرکت ديگري که کار پيمانکاري صنعتي انجام مي‌داد، اعلام کرده قصد ساخت کارخانه در يكي از استان‌هاي جنوبي كشور را دارد.

فرمانده انتظامي استان گلستان ادامه داد: در ادامه تحقيقات همچنين مأموران دريافتند اين جاعل تحت ‌تعقيب خود را نيز واردكننده غلات از كشورهاي همسايه معرفي كرده و تحت همين‌ عنوان بيش از سه ميليارد ريال از شركت مورد‌نظر پول دريافت كرده است.

این مقام انتظامی تصريح كرد: با به‌دست‌آمدن سرنخ‌ها و ادامه پيگيري‌ها مشخص شد اين مرد كه همچنين به بهانه ساخت كارخانه در يكي از استان‌ها نقشه يک قطعه زمين به مساحت بیش از شش هکتار را به رؤيت اعضاي هيئت مديره رسانده و به اين‌ وسيله قرارداد ساخت کارخانه را منعقد كرده بود، نه تنها هيچ سمتي در شرکتي كه خود را از اعضاي برجسته آن معرفي كرده، نداشته بلکه بيش از سه سال است که از اين شرکت خارج شده است. سردار جاويدان گفت: با به‌دست‌آمدن اطلاعات بيشتر از اين متهم تحت‌ تعقيب كه به دليل تعدد پرونده عليه وي در دادسرا و ساير مراجع، حكم جلب او صادر شده بود، چندين مخفيگاه وي در گرگان و شهرهاي اطراف شناسايي شد و تحت ‌كنترل شديد قرار گرفت.

فرمانده انتظامي استان گلستان ادامه داد: با كنترل مخفيگاه‌ها سرانجام مأموران موفق شدند او را در يك عمليات غافلگيرانه و در ‌حالي که انتظار مأموران را نداشت، دستگير کنند و به پليس آگاهي انتقال دهند.

سردار جاويدان افزود: متهم در ابتدا منکر هرگونه كلاهبرداري بود اما با وجود دلایل و مدارک و شواهد کافي در نهايت چاره‌اي جز بازگو‌كردن حقيقت پيدا نكرد و به بدهي خود به مال‌باختگان و شکات به ميزان بیش از هشت‌میلیاردو ٥٠٠ میلیون ریال اعتراف کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.90222s, 18q