نوشیدن قهوه دردهای میگرنی را کاهش می‌دهد

۱۳۸۹/۱۱/۱۱ - ۱۵:۳۲ - کد خبر: 23978
سلامت نیوز :یک متخصص گیاهان دارویی با بیان این‌که ترکیب کافئین موجود در قهوه موجب انقباض عروق می‌شود، گفت: براساس تحقیقات مشخص شده است که نوشیدن قهوه در افراد مبتلا به سردردهای میگرنی موجب کاهش درد آنها می‌شود.

دکتر علیرضا یزدی‌نژاد در گفت‌وگو با  ایسنا، ترکیب تئوفیلین را از دیگر ترکیبات موجود در قهوه عنوان کرد و افزود: این ترکیب موجب ایجاد بی‌خوابی در فرد می‌شود که البته این موضوع تحریک سیستم عصبی، لرزش دست‌ها و ترشح اسید معده را نیز به‌همراه دارد.

عضو هیات علمی دانشکده داروسازی زنجان، تانن را از دیگر ترکیبات قهوه نام برد و اظهار كرد: تانن‌ها ترکیبات ضدسرطانی هستند که به میزان محدود در قهوه یافت می‌شود.

این متخصص گیاهان دارویی، خواص سرطان‌زایی قهوه را ناشی از ترکیبات مراحل فرآوری و برشته کرده قهوه دانست و تصریح کرد: هر چند وجود تانن‌ها در قهوه تا حدودی این خاصیت را تعدیل می‌کند ولی در مجموع خواص سرطان‌زا در قهوه بیشتر مورد تاکید است.

یزدی‌نژاد در خاتمه با اشاره به منع مصرف قهوه در زنان باردار و افرادی که ناراحتی‌های معده دارند‌، افزود: استفاده از قهوه در زنان شیرده نیز احتیاط مصرف دارد و باید در این زمینه با پزشک مشورت شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.02611s, 18q