سخنگوی سازمان غذا و دارو:

قیمت دارو براساس نرخ تورم افزایش می یابد

۱۳۹۷/۰۱/۱۴ - ۱۱:۲۸ - کد خبر: 240755
قیمت دارو براساس نرخ تورم افزایش می یابد

سلامت نیوز: سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: امسال افزایش یا کاهش قیمت داروها مانند گذشته، ذیل عنوان منطقی شدن قیمت ها در کمیته قیمت گذاری دارو در این سازمان تصمیم گیری خواهد شد اما درصورت افزایش، میزان آن براساس نرخ رسمی تورم خواهد بود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،کیانوش جهانپور افزود: قیمت داروها براساس برآوردهای انجام شده شامل هزینه ها، منابع انسانی و برابری نرخ ارز تعیین می شود.


وی خاطرنشان کرد: برای تغییر قیمت و منطقی شدن بهای داروها در طول سال، بطور مستمر در مورد داروهای تولید داخل و وارداتی تصمیم گیری می شود.
وی تصریح کرد: افزایش هزینه ها ممکن است منجر به افزایش قیمت داروها شود که در آن صورت میزان افزایش تا سقف نرخ تورم خواهد بود.
سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: البته هر سال مواردی از داروها نیز بوده اند که بجای افزایش قیمت، کاهش قیمت داشته اند که این تغییر قیمت ها به صورت مستمر اعلام شده اند.


به گفته جهانپور ؛ افزایش قیمت دارو در سال گذشته براساس نرخ تورم حداکثر تا 9 درصد اعمال شد.

سال گذشته دست کم قیمت 15 قلم دارو تغییر کرد.
یکی از مشکلات پیش آمده درباره قیمت داروها در سال گذشته این بود که برخی داروها با قیمتی متفاوت از قیمت درج شده روی بسته بندی ها به مردم عرضه می شد که غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و دارو در این باره به خبرنگار ایرنا گفت که قیمت داروها همگام با نرخ تورم، تغییر کرده و با قیمت های جدید عرضه می شود اما شرکت های پخش تعدادی جعبه از قبل دارند که قیمت قدیمی روی آن درج شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.99531s, 19q