ورزش خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی را کاهش می دهد

۱۳۸۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۵۰ - کد خبر: 24105
سلامت نیوز :سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: حدود 2/5 ساعت ورزش در هفته، خطر ابتلا به سرطان سینه و روده بزرگ، دیابت و بیماری های قلبی را کاهش می دهد.
 
به گزارش ایرنا دکتر "علا الوان"، معاون مدیرکل بیماری های غیر مسری و بهداشت ذهنی سازمان بهداشت جهانی گفت: تازه ترین توصیه های جهانی پزشکی درباره فعالیت فیزیکی در زمینه حفظ سلامت حاکی از این است که انجام دست کم150 دقیقه فعالیت فیزیکی نه چندان شدید در هفته می تواند خطر ابتلا به بیماری های غیر مسری در بزرگسالان را کاهش دهد.
این تحقیقات همچنین نشان می دهد، دست کم 60 دقیقه فعالیت فیزیکی از سطح ملایم به نسبتا دشوار، می تواند سلامت کودکان و نوجوانان سنین 5 تا 17 سال را حفظ کند و در مقابل خطر ابتلا به سرطان، دیابت و بیماری های قبلی را در زمان بزرگسالی آنان کاهش دهد.
وی افزود: فعالیت فیزیکی نقش بسیار قابل توجهی در کاهش شیوع سرطان های یاد شده دارد و با توجه به این که 31 درصد جمعیت جهان از جنبه فیزیکی فعالیت ندارند، بنابراین نداشتن فعالیت و تحرک فیزیکی، چهارمین عامل مهم خطرناک همه مرگ و میرهای جهان به شمار می‌رود.
الوان گفت: نداشتن فعالیت و تحرک فیزیکی در بسیاری از کشورهای جهان رو به افزایش است به طوری که سالانه 3/2 میلیون نفر در جهان جان خود را در اثر نداشتن فعالیت فیزیکی از دست می دهند که از این تعداد 2/6 میلیون نفر مربوط به کشورهایی است که میزان درآمد آنها پایین و متوسط است.
همچنین 670 هزار مورد از مرگ و میرهای مردم زودهنگام و در سن 60 سالگی و کمتر از آن روی می دهد.
حدود 30 درصد جمعیت جهان نیز به دیابت و بیماری قلبی مرتبط به کم خونی و انسداد رگ ها مبتلا هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34811s, 18q