كيست هاي كليه را چگونه درمان کنیم؟

۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۱۰:۰۸ - کد خبر: 241203
كيست هاي كليه را چگونه درمان کنیم؟

سلامت نیوز:درد كليه در كيست ممكن است اتفاق بيفتد؛ ولي معمولا كيست ها بدون علائم هستند و به صورت اتفاقي در سونوگرافي ديده مي شوند.


به گزارش سلامت نیوز، دكتر حسن ارگاني، متخصص داخلي و فوق تخصص بيماري هاي كليه و فشارخون در گفتگو با برنامه «یک نکته یک متخصص» شبکه رادیویی سلامت با بیان اینکه كيست هاي كليه مي تواند مادرزادي يا اكتسابي باشد، افزود: كيست هاي مادرزادي معمولا از همان دوران طفوليت وجود دارند يا زمينه شان وجود دارد و در بزرگسالي بروز پیدا می کنند. در بررسی های بیشتر ميبينيم که در پدر و مادر و خواهر اين بيماران هم كيست هاي متعددي وجود دارد. اين كيست ها بر حسب نوع و زمينه ژنتيكي ممکن است باعث نارسايي كليه شوند يا تنبلي كليه ايجاد كنند.


وی ادامه داد: معمولا ترس همه از وجود كيست های مادرزادیست. از همین رو، فرد با مشاهده یک کیست، با ترس زياد به پزشك مراجعه مي كند. معمولا اين كيست ها از نوع دوم يعني اكتسابي است که معمولا عارضه خاصي ايجاد نمي كنند.


این فوق تخصص بيماري هاي كليه و فشارخون تاکید کرد: كيست هاي اكتسابي، كيست هاي ساده اي اند و بيش از ٥٠درصد افراد بالاي ٥٠سال به اين كيست ها مبتلا مي شوند و عارضه اي هم ايجاد نمي كنند؛ اما اينكه واقعا كيست ها ساده اند يا خير باید به تشخیص پزشك باشد.
ارگاني در پایان اظهارداشت: يكي از درمان هاي كيستهاي كليه، مصرف آب بيشتر و پرهيز از مصرف نمك و گوشت قرمز و مواد لبني بيش از حد و كلا موادي است كه با حيوان ها سر و كار دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.44199s, 20q