معاون برنامه‌ریزی دفتر برنامه بیمه سلامت اعلام کرد

دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و حفاظت مالی از بیمه شدگان

۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۵:۰۷ - کد خبر: 241683
دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و حفاظت مالی از بیمه شدگان

سلامت نیوز: معاون برنامه‌ریزی دفتر برنامه و بودجه سازمان بیمه سلامت ایران گفت: اجرای برنامه عملیاتی کمک خواهد کرد تا ضمن مدیریت هزینه­ درمان، اعتبارات درمانی به صورت هدفمند توزیع شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،یوسف فرهنگ دوست بیان کرد: برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت ایران با در نظر داشتن قوانین، مقررات و اسناد بالادستی از جمله قانون برنامه ششم توسعه با مشارکت تمامی مدیران و کارشناسان صاحب نظر ستادی و استانی در قالب ۹ هدف کلان و ۴۰ هدف کمی طراحی شده است.

وی با بیان اینکه اجرای بالغ بر ۲۴۶ برنامه و ۱۴۱۷ فعالیت کمک می‌کند تا سازمان به اهداف ۹ گانه خود برسد، به مهمترین اهداف مورد نظر برنامه عملیاتی سازمان اشاره کرد و گفت: خرید راهبردی خدمات سلامت، ایجاد خریدار واحد خدمات سلامت با محوریت سازمان بیمه سلامت ایران، مشارکت در استقرار پزشک خانواده و نظام ارجاع، استقرار راهنما‌های بالینی، پوشش اجباری و همگانی بیمه پایه سلامت، تأمین منابع مالی پایدار، استقرار کامل سازمان الکترونیک، افزایش کارآیی، ارتقاء بهره­وری و اطلاع رسانی کارآمد و ارتقاء سطح آگاهی­های عمومی اهداف برنامه عملیاتی است.

فرهنگ دوست تاکید کرد: برنامه عملیاتی در قلمرو سازمان بطور یکپارچه در مقاطع ماهانه اجرا و مورد پایش قرار می­گیرد تا حرکت سازمان در مسیر اهداف کنترل و زمینه اجرای گام­های بالاتر فراهم شود.

وی گفت: برای اولین بار در تاریخ فعالیت سازمان تفاهم­نامه برنامه و بودجه­ای بین ستاد سازمان و ادارات کل بیمه سلامت استان‌ها منعقد و در واپسین روز‌های سال ۱۳۹۶ جهت اجرا ابلاغ شد تا سال جاری از همان ابتدا با برنامه شروع شود. اجرای برنامه عملیاتی کمک خواهد کرد تا ضمن مدیریت هزینه­ درمان، اعتبارات درمانی به صورت هدفمند توزیع شده و زمینه ایجاد دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و حفاظت مالی از بیمه شدگان بیشتر از پیش فراهم شود.

فرهنگ دوست گفت: برنامه عملیاتی به ما کمک می‌کند تا بازیگر اهداف سازمانی خود باشیم. بدون برنامه ممکن است با مشکل مواجه شویم.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.21199s, 19q