رئیس هیات مدیره نظام پرستاری دامغان؛

پرستاران خواستار اجرای قانون تعرفه گذاری هستند

۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۶:۰۵ - کد خبر: 241705
پرستاران خواستار اجرای قانون تعرفه گذاری هستند

سلامت نیوز:رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری دامغان از تسویه ۶ ماهه نخست معوقات پرستاران دامغانی در ۴ روز پیش خبر داد و گفت: البته در اضافه‌کار چندین ماه جلو هستیم.

به گزارش سلامت نیوز علی جهانیان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را مهم‌ترین خواسته جامعه پرستاری دانست و گفت: هم‌اکنون تبعیضات فراوانی میان دریافتی پرستاران و جامعه پزشکی حتی پزشکان عمومی وجود دارد که با اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری این اختلاف فاحش و گپ موجود از میان می‌رود.

وی با بیان این‌که با اجرای طرح قاصدک تفاوت پرداختی‌ها افزایش یافت، افزود: اگرچه تعامل میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نظام پرستاری تعامل میان آنها بود اما این تعامل عملاً حاصلی برای جامعه پرستاری نداشت.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری دامغان با بیان این‌که صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای حق قانونی هر سازمان صنفی است، در ادامه خاطرنشان کرد: همانطور که سازمان نظام پزشکی پروانه صلاحیت حرفه‌ای پزشکان و نظام مهندسی پروانه صلاحیت حرفه‌ای مهندسان را صادر و تائید می‌کند.

جهانیان یادآور شد: از این‌رو واگذاری کامل صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای کار جدیدی نیست که به نهادی صنفی واگذار شود و از ابتدا هم باید چنین عمل می‌شد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1585s, 19q