کشف حدود 80 ژن مرتبط با ابتلا به افسردگی

۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۴:۲۹ - کد خبر: 241768
کشف حدود 80 ژن مرتبط با ابتلا به افسردگی

سلامت نیوز: محققان انگلیسی موفق به شناسایی حدود 80 ژن شدند که با ابتلا به افسردگی ارتباط دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، این یافته ها می تواند علت بالا بودن احتمال ابتلای برخی افراد به افسردگی را توضیح دهد. این مطالعه همچنین به محققان کمک می کند داروهای جدیدی را برای مبارزه با این وضعیت ابداع کنند.


به گزارش پایگاه اینترنتی یورک الرت،افراد زیادی در سراسر جهان به افسردگی مبتلا هستند و این بیماری در سراسر جهان یک عامل اصلی ناتوانی محسوب می شود.
بروز حوادثی در زندگی مانند ضربه روحی یا استرس می تواند در افسردگی دخیل باشد اما مشخص نیست که چرا احتمال ابتلا به این بیماری در برخی از افراد بیشتر از سایرین است.


در این مطالعه جدید، محققان دانشگاه ادینبورگ در انگلیس داده های بانک زیستی انگلیس - یک منبع تحقیقاتی حاوی اطلاعات سلامتی و ژنتیکی 500 هزار نفر-- را تجزیه و تحلیل کردند.


آنها برای شناسایی مناطقی از دی.ان.ای که می تواند با افسردگی ارتباط داشته باشد، کد ژنتیکی 300 هزار نفر را اسکن کردند .
محققان در این مطالعه موفق به شناسایی حدود 80 ژن شدند که با ابتلا به بیماری افسردگی ارتباط دارند؛ مشخص شده است که برخی از این ژن های شناسایی شده در عملکرد سیناپس ها -- اتصالات کوچکی که به سلول های مغزی اجازه می دهند تا از طریق سیگنال های الکتریکی و شیمیایی با هم ارتباط برقرار کنند-- دخالت دارند.


محققان با اشاره به این که ژن های شناسایی شده در این مطالعه احتمال ابتلا به افسردگی را به طور بالقوه افزایش می دهند، گفتند: یافته های این مطالعه تایید می کند که افسردگی تا حدودی یک اختلال ژنتیکی است.
آنها خاطرنشان کردند که یافته های این مطالعه همچنین سرنخ های جدیدی در زمینه دلایل ابتلا به افسردگی ارائه می دهند و امید است که به ابداع درمان هایی منجر شوند که به افراد مبتلا به این وضعیت کمک می کنند.
این مطالعه در مجله Nature Communications منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.2569s, 19q