كاهش اشتها مهمترین نشانه اولیه هپاتیت است

۱۳۸۹/۱۱/۱۷ - ۱۵:۱۸ - کد خبر: 24210
سلامت نیوز :كاهش اشتها مهمترین نشانه اولیه هپاتیت بوده و راه خوبی برای تشخیص به موقع این بیماری و در نتیجه درمان زودرس و اثربخشی آن است.
میثم صدراللهی متخصص گوارش و كبد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: هپاتیت بیماری عفونی بسیار شایع است كه موجب التهاب كبد شده و كیفیت زندگی فرد مبتلا را تا حد زیادی كاهش می دهد.

وی با بیان اینكه تشخیص به موقع هپاتیت مانند هر بیماری حاد و مزمن دیگری بسیار با اهمیت است تصریح كرد: متاسفانه بیشتر مبتلایان به هپاتیت از علایم زودرس این بیماری آگاه نیستند و هنگامی متوجه بیماری خود می شوند كه ویروس هپاتیت در بیشتر ارگان ها و بافت های بدن منتشر شده و امكان درمان بیماری كاهش می یابد.

صدراللهی با اشاره به اینكه بر اساس شواهد گوناگون كاهش اشتها مهمترین نشانه اولیه هپاتیت است اظهار داشت: در واقع كاهش وزن راه خوبی برای تشخیص به موقع هپاتیت است كه این امر در مواجهه با بیماری از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی گفت: تشخیص به موقع هپاتیت به ویژه هپاتیت های شایع B،A و E به درمان زودرس بیماری كمك كرده و در نتیجه اثربخشی روش ها و نتایج درمانی را ارتقا می دهد.

این متخصص گوارش و كبد یادآور شد، سرما خوردگی و به دنبال آن زردی پوست و سفیدی چشم ها،تیرگی ادرار و كم رنگ شدن مدفوع،رنگ پریدگی زبان و پوست،‌سرگیجه، خستگی و ضعف، اختلال در تنفس، افزایش ضربان قلب و برخی دیگر از مشكلات درونی و گوارشی از علائم مهم هپاتیت هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
کیوان
سلام سایت بسیار جالبی دارید .من حدود 8تا9 ماهی است که انزیمهای کبد من بالا رفته ازمایش هپاتیت هم دادم 4بار.ولی منفی بود تمام علایم هپاتیت رودارم ایاممکن است هپاتیت داشته باشم ازمایش نشان نده بی اشتها هستم توی تنفس مشکل دارم خواب راحت ندارم کابوس میبینم گاهی دستوپام تقریبان بیحس میشن بی حوصله هستم ادرارم زرداست باتشکر فراوان
4.82017s, 19q