دولت 500هزار میلیارد ریال بدهی به تامین اجتماعی را تهاتر می کند

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۱:۳۴ - کد خبر: 242149
دولت 500هزار میلیارد ریال بدهی به تامین اجتماعی را تهاتر می کند

سلامت نیوز: معاون امور اقتصاد و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از مجموع 800 هزار میلیارد ریال بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، 500 هزار میلیارد ریال تهاتر می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،«علی سرزعیم»، درباره برنامه های وصول طلب 800 هزار میلیارد ریالی سازمان تامین اجتماعی از دولت تصریح کرد: قرار نیست وجهی پرداخت شود.

وی یادآوری کرد، این بدهی بتازگی به رسمیت شناخته شده و بخش عمده این مبلغ، بدهی بانک رفاه به بانک مرکزی است که تهاتر می شود. همچنین خود شرکت ها می توانند این مبلغ را تهاتر کنند.
سرزعیم درباره تاثیر این اقدام بر بحران زدگی صندوق ها گفت: این پرداخت ها اتفاق ویژه ای برای خروج صندوق ها از بحران ایجاد نمی کند؛ زیرا وضعیت صندوق ها مشکل بسیاری دارد.
وی افزود: بیشتر پول صندوق بازنشستگی را دولت پرداخت می کند و اگر دست روی دست بگذاریم و هیچ کاری نکنیم احتمالا همه صندوق های بازنشستگی کشور را باید ملی کنیم.

معاون امور اقتصاد و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت، مجلس و جامعه هیچکدام همراهی نمی کنند که اصلاحات صندوق های بازنشستگی صورت گیرد.
وی یادآوری کرد: ما پیشنهادهای مشخصی برای اصلاحات در صندوق ها داریم اما تحقق آنها به همکاری جمعی نیازمند است.
سرزعیم از ارائه پیشنهادها به دولت در این زمینه خبر داد و درباره میزان همراهی دولت گفت: مساله فقط دولت نیست و مجلس باید در کنار کل جامعه همراه باشد تا اهداف مورد نظر محقق شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94418s, 19q