ژل مخصوص برای درمان زخم بستر تولید شد

۱۳۸۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 24233
ژل مخصوص برای درمان زخم بستر تولید شد
سلامت نیوز :هیدروژل‌های پوشش‌دهنده زخم‌های ناشی از سوختگی و بستر با استفاده از الکترون‌های پر انرژی در تنها شتاب‌دهنده الکترون موجود در کشور تولید شد.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، هیدروژل‌های پوشش‌دهنده زخم‌های ناشی از سوختگی و بستر با استفاده از الکترون‌های پر انرژی در تنها شتاب‌دهنده الکترون موجود در کشور تولید شد.
این محصول داخلی که با تلاش پژوهشگران پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی و با هدف درمان سوختگی‌ها و ایجاد زمینه‌های لازم جهت پژوهش در حوزه پلیمرهای فرآوری شده با پرتو به منظور استفاده در صنعت پزشکی و همچنین ایجاد اشتغال و افزوده اقتصادی تولید شده، محصول جدیدی است که تاکنون در کشور به دلیل قیمت بالا و عدم شناخت جامعه جایگاه واقعی خود را نیافته است.
از هیدروژل علاوه بر پانسمان زخم‌های سوختگی درجه 2 و زخم‌های بستر می‌توان در انتقال دارو به بدن که در مراحل بعدی این پروژه به انجام خواهد رسید و موارد بهداشتی و زیبایی (ماسک‌های بهداشتی و زیبایی صورت) استفاده کرد.
محصول جدید در مقایسه با پانسمان‌های متداول دارای مزایایی از قبیل شفافیت، عدم چسبندگی به پوست، تسریع در بهبود زخم، استریلیزاسیون به واسطه پرتوتابی یونیزان، ممانعت از نفوذ میکروب، قابلیت عبور‌دهی اکسیژن و انعطاف‌پذیری است.
تاکنون مراحل تولید،‌ آزمایشهای پلیمری و حیوانی این محصول در کشور به انجام رسیده و در مرحله آزمایش ‌های انسانی است که به زودی به نتیجه خواهد رسید.
با توجه به استانداردهای جدید در زمینه بهداشت و سلامت، الزام استفاده از محصولات با کیفیت و کارایی برتر همچون این محصول جدید اهمیت فوق‌العاده‌ای می‌یابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سهیلا اعزازی
سلام. من مادرم با وجود رسیدگی زیاد به زخم بستر عمیق دچار شده است. در مرحله آخر مجبور به استفاده از سی سرب (نقره) شدم . آیا بغیر از این راه دیگری برای درمان وجود دارد. ممنون
علی
سلام.من می خواستم در مورد ژل زخم بستر ببرسم. ایا می توان این ژۀ رو تهیه کرد؟.قیمتش چقدر است؟؟؟
4.81984s, 20q