چگونه حمام کردن می‌تواند باعث "چاقی یا لاغری" شود

۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۵:۲۲ - کد خبر: 242386
چگونه حمام کردن می‌تواند باعث "چاقی یا لاغری" شود

سلامت نیوز: هنگام پری معده همچنین گرسنگی نباید استحمام کرد و خوردن و نوشیدن در حمام و بلافاصله بعد از خروج از حمام، زیان‌آور است؛ همچنین حمام کردن با شرایط خاصی می‌تواند باعث چاقی یا لاغری شود که در این مطلب توضیح داده شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ بهترین "حمام" آن است که فضای آن، بزرگ و سقفش بلند و آبش تمیز باشد.

برای استحمام کردن به طور ناگهانی زیر دوش قرار نگیرد و برای شستشو ابتدا از آب نیم گرم استفاده شود؛ استحمام بلافاصله بعد از جماع و خشم و شادی بیش از حد مضر است.

هنگام پری معده همچنین گرسنگی نباید استحمام کرد و خوردن و نوشیدن در حمام و بلافاصله بعد از خروج از حمام، زیان‌آور است زیرا در این حالت بدن گرم و متخلخل است و غذا قبل از هضم کافی جذب شده موجب سده و امراض دیگر می‌شود.

جماع در حمام و خوابیدن در حمام مضر است؛ از اشامیدن آب سرد بلافاصله بعد از حمام باید اجتناب کرد؛ خواب مختصر بعد از حمام برای بدن مفید است.

حمام کردن در برخی شرایط مضر است؛ بعضی از این موارد عبارتند از: تب، تفرق اتصال، ورم اعضا باطنی

استفاده از سنگ پا در حمام برای سردرد و اکثر بیماری‌‌های دماغی مفید است؛ هنگام خروج از حمام، گرم مزاج‌ها بهتر است پاهای خود را با آب سرد بشویند.

حمام کردن پس از غذا بدن را فربه می‌سازد و استحمام با شکم خالی موجب لاغری است.

امروزه بسیاری از قوانین مربوط به حمام درباره استفاده از استخرهای سرپوشیده و انواع سونا و جکوزی نیز صدق می‌کند‌.

توقف بسیار در حمام باعث تحلیل و انصباب فضول به سوی اعضای ضعیف و ضرر به اعصاب و تحلیل حرارت غریزی و کاهش اشتها و غریزه جنسی می‌‌شود.

حمام اگرچه منافع زیادی دارد اما محلل و مضعف قوی است به همین دلیل در حمام‌های قدیم که دارای سه قسمت بود، توصیه می‌شد که به تدریج وارد حمام شوند یعنی مدتی در خانه اول صبر کنند سپس به خانه دوم و بعد به خانه سوم آن بروند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34319s, 18q