علف چای برای سردردهای عصبی و آشفتگی‌های روانی مفید شد

۱۳۸۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۲۵ - کد خبر: 24290
علف چای برای سردردهای عصبی و آشفتگی‌های روانی مفید شد
سلامت نیوز :عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: مصرف اسانس علف چای(های پیران) می‌تواند برای میگرن، سردردهای عصبی، بی‌خوابی، آشفتگی‌های روانی، سردردهای دوران قاعدگی مفید باشد.

محمد صالحی سورمقی در گفت‌وگو با فارس افزود: ماشینی شدن زندگی و پیشرفت تكنولوژی در جهان همواره با مشكلات اقتصادی، اجتماعی روبه‌رو است و موجب بروز بیماری‌های روحی و روانی در انسان می‌شود.

وی گفت: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت بسیاری از بیمارانی كه به پزشك مراجعه می‌كنند از بیماری‌های عصبی رنج می‌برند و در نتیجه مصرف داروهای عصبی رقم مهمی را در بین داروها نشان می‌دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود: بیشتر داروهای عصبی، شیمیایی و دارای زیان‌هایی برای مصرف‌كنندگان هستند ولی داروهای گیاهی می‌توانند كم ضرر و با عوارض جانبی محدودتر برای مصرف‌كننده باشند.

صالحی سورمقی گفت: از اسانس علف چای (های‌پیران) دارویی ساخته می‌شود كه برای افسردگی، میگرن، سردردهای عصبی، آلرژی عصبی، بی‌خوابی، ترس، آشفتگی‌های روانی، شب‌ادراری كودكان، افسردگی سنین كهولت و سردردهای دوران قاعدگی می‌توان مصرف كرد.

وی اضافه كرد: برای نشان دادن اثرات دارو به زمان احتیاج است و برای رسیدن به یك اثر ایده‌آل دارو را باید حداقل 5 تا 6 هفته به طور مداوم مصرف كرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: می‌توان این دارو را 2 تا 3 مرتبه در روز در هر مرتبه 20 تا 30 قطره برای بزرگسالان و برای كودكان بالاتر از 3 سال دوبار و هر بار 10 تا 15 قطره در روز مصرف كرد.

صالحی سورمقی گفت: در مورد سردردها دوران قاعدگی می‌توان این دارو را 5 تا 7 روز قبل از شروع دوره مصرف كرد و مصرف این دارو در شروع یا زمان حمله‌های میگرنی به طور منقطع مؤثر نیست.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران اضافه كرد: با توجه به اینكه سالها است كه از گیاه علف چای و داروهای حاصله از آن عارضه جانبی گزارش نشده است می‌توان به راحتی آن را مصرف كرد.

صالحی سورمقی گفت: مصرف دارو در افرادی كه پوست سفید دارند و پیش از حد معمول در معرض نور آفتاب شدید قرار دارد می‌تواند واكنش‌هایی حساسیت به نور ایجاد كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54666s, 18q