مشاور معاون آموزشی در امور سنجش آموزش پزشکی مطرح کرد

جزئیات و زمان برگزاری آزمون دکترای تخصصی

۱۳۹۷/۰۲/۱۶ - ۱۶:۱۷ - کد خبر: 243267
جزئیات و زمان برگزاری آزمون دکترای تخصصی

سلامت نیوز: مشاور معاون آموزشی در امور سنجش آموزش پزشکی از گنجانده شدن درس استعداد تحصیلی در آزمون دکترای تخصصی (PhD) وزارت بهداشت برای اولین بار خبر داد و از داوطلبان خواست در پاسخ به سوالات دقت کنند و سوالات استعداد تحصیلی را از شماره 170 در پاسخ نامه تکمیل نمایند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمد حسین پورکاظمی با اشاره به اینکه آزمون دکترای تخصصی (PhD) رشته‌های علوم پزشکی روزهای پنجشنبه و جمعه 20 و 21 اردیبهشت 1397 برگزار می‌شود، گفت: امسال برای اولین بار درس استعداد تحصیلی به دروس آزمون برای همه رشته‌ها اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: به دلایل مختلفی دفترچه درس استعداد تحصیلی به صورت جداگانه به داوطلبین ارائه می‌شود. یعنی داوطلبان ابتدا دفترچه مربوط به دروس اختصاصی رشته خود را دریافت می‌کنند و پس از آن، یک دفترچه استعداد تحصیلی به آن‌ها ارائه خواهد شد.

مشاور معاون آموزشی در امور سنجش آموزش پزشکی گفت: دروس تخصصی ضریب 4 و درس استعداد تحصیلی ضریب 1 دارد بنابراین این درس، در دفترچه جداگانه‌ای آمده است.

وی افزود: علاوه بر این، تعداد سوالات اختصاصی در رشته‌های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال برخی رشته‌ها 70، برخی 90 سوال دارند و رشته‌ای نیز 170 سوال اختصاصی دارد و علت اینکه برای استعداد تحصیلی دفترچه جدا ارائه می‌شود، همین موضوع است.

پورکاظمی گفت: لازم است داوطلبان دقت داشته باشند زمانی که پاسخ به سوالات اختصاصی را به اتمام رساندند، پاسخ به سوالات استعداد تحصیلی را آغاز کنند و پاسخ این سوالات را در پاسخنامه از سوال شماره 170 به بعد شروع نمایند. یعنی به عنوان مثال اگر رشته‌ای 90 سوال اختصاصی دارد، داوطلبان پاسخ 90 سوال را در پاسخنامه وارد کنند و از سوال 90 تا 170 خالی بماند و پاسخ سوالات استعداد تحصیلی را از شماره 171 شروع کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.308s, 19q