شب بیداری و اختلال خواب یك بمب ساعتی تهدید كننده است

۱۳۸۹/۱۱/۲۲ - ۱۲:۵۷ - کد خبر: 24340
سلامت نیوز: پزشكان تاكید كردند شب بیداری‌های طولانی مدت و اختلال و آشفتگی در الگوی خواب خطراتی جدی مثل سكته مغزی و حملات قلبی را می‌تواند در پی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، كارشناسان و اساتید كالج پزشكی دانشگاه وارویك در مطالعات جدید خود ثابت كرده‌اند كه بین كمبود خواب و بروز اختلالات قلبی عروقی، سكته مغزی و حمله قلبی كه در نهایت به مرگ زودرس منجر می‌شود، ارتباط مستقیم وجود دارد.

شبكه خبری ان بی سی در این باره گزارش داد: به گفته پروفسور فراچسكو كاپوچیو از متخصصان علوم پزشكی دانشگاه وارویك، اگر شما در طول شب كمتر از 6 ساعت بخوابید و خواب آشفته داشته باشید 48 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا و مرگ ناشی از امراض قلبی و 15 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سكته مغزی هستید.

این پزشكان هشدار دادند: كسانی كه شب دیر می‌خوابند و صبح نیز باید زود از خواب بیدار شوند در واقع حامل یك بمب ساعتی و تهدیدی جدی برای سلامتی شان هستند و باید هرچه سریعتر شرایط زندگی خود را به گونه‌ای تغییر دهند كه این خطر كمتر آنها را تهدید كند.

این یافته حاصل 25 سال مطالعه و آزمایش روی بیش از 470 هزار شركت كننده از هشت كشور مختلف شامل ژاپن، آمریكا، سوئد و انگلیس است.

شرح این مطالعات در مجله اروپایی «قلب» منتشر شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69614s, 18q