پزشك خانواده تنها راهبرد حل مشكلات نظام سلامت است

۱۳۸۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 24353
پزشك خانواده تنها راهبرد حل مشكلات نظام سلامت است
سلامت نیوز :طرح پزشك خانواده تنها راهبرد اجرایی مشكلات نظام سلامت در كشور ما است.
معاون درمان وزارت بهداشت در مراسم آغاز به كار طرح پزشك خانواده و نظام ارجاع گفت: به وسیله اجرایی شدن طرح پزشك خانواده، می‌توانیم بهره‌وری مناسبی از منابع مالی، تجهیزاتی داشته و مسئله عدالت در سلامت را در نظام سلامت محقق كنیم.
دكتر امامی رضوی با اشاره به اینكه تكالیف مهمی در قوانین برنامه چهارم و پنجم وجود دارد گفت: مهم‌ترین این تكالیف مربوط به مواردی همچون بیمه سلامت ایرانیان، استقرار پرونده الكترونیك سلامت، سازماندهی بستر خدمات سلامت، مشخص شدن نیروهای فنی و نیازسنجی نیروهای متخصص در رشته‌های مختلف و اجرایی شدن سطح‌بندی خدمات می‌شود.
وی اظهار داشت: توجه به تكمیل پوشش مسائل كلیدی سلامت و استقرار عدالت در پرداخت نظام سلامت از تكالیف مهمی است كه باید در زمان اجرای طرح پزشك خانواده به آن توجه شود.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به همكاری معاونت درمان و معاونت بهداشتی در اجرای طرح پزشك خانواده ابراز داشت: با همكاری وزارت رفاه و سازمان‌های بیمه‌گر در تدوین طرح پزشك، حیطه اقدامات نهادهای مختلف مشخص و آموزش‌های لازم در دانشگاه‌های علوم پزشكی منتخب، شناسایی و اجرایی شد.
دكتر امامی رضوی تصریح كرد: با توجه به نكات اساسی در سطح 3 و 2، طرح پزشك خانواده در بخش‌های خصوصی شهرهای منتخب هم اجرا می‌شود و از 17 شهر منتخب 10 شهر دارای بیمارستان مشخص برای اجرایی كردن طرح پزشك خانواده‌اند و هفت شهر دیگر هم در فاصله كمی از این بیمارستان‌ها قرار دارند به طوری كه به راحتی می‌توانند به این مراكز مراجعه كنند.
وی افزود: از دیگر مشخصات طرح پزشك خانواده در شهرهای 17 گانه منتخب این است كه نیروهای تخصصی از لحاظ ارائه خدمات تامین شده و دو برابر ویزیت به پزشك خانواده داده می‌شود به شرطی كه پس‌خوراند این هزینه به پزشك خانواده بازگردانده شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15421s, 18q