مدیرعامل انجمن تالاسمی تهران :

استراتژی خاصی برای تأمین داروهای بیماران «تالاسمی» وجود ندارد

۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 243897
استراتژی خاصی برای تأمین داروهای بیماران «تالاسمی» وجود ندارد

سلامت نیوز:مدیرعامل انجمن تالاسمی تهران گفت: بیماران مبتلا به تالاسمی همچنان با مشکل در دسترس نبودن دارو مواجه هستند و هیچ استراتژی در زمینه تأمین این داروها وجود ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،علی عبدی مدیرعامل انجمن تالاسمی تهران با بیان اینکه همچنان بیماران مبتلا به تالاسمی با مشکل در دسترس نبودن دارو مواجه هستند، گفت: در حال حاضر تنها داروی تولید ایران در دسترس بیماران قرار گرفته است که متأسفانه بنا بر گفته این افراد از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و بیماران از مصرف آن ناراضی هستند.

وی گفت: دارویی که در حال حاضر در اختیار بیماران تالاسمی قرار دارد از نوع تزریقی است درحالی‌که اثرات داروی خوراکی به‌مراتب بیشتر از این‌نوع دارو خواهد بود.

عبدی با بیان اینکه نوع خارجی این داروها در حال حاضر در دسترس بیماران قرار ندارد، تصریح کرد: برخی از مسئولان وزارت بهداشت اعلام می‌کنند که برای واردات این داروها منع قانونی وجود دارد، درحالی‌که در سطح بازار شاهد وفور واردات لوازم آرایشی و بهداشتی هستیم که مسئول نظارت بر واردات آنها نیز وزارت بهداشت است.

مدیرعامل انجمن تالاسمی تهران گفت: مواد اولیه داروی ایرانی که بنام تولید داخل در اختیار بیماران قرار می‌گیرد از خارج از کشور وارد می‌شود که این موضوع نشان می‌دهد ساماندهی در زمینه واردات و در دسترس بودن داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی وجود ندارد.

وی در پایان گفت: در مواقعی که توزیع این دارو با مشکل مواجه می‌شود، بیماران مبتلا به تالاسمی دچار رنج و مشکلات فراوانی می‌شوند که متأسفانه وزارت بهداشت پاسخگوی این مشکلات نیست هیچ استراتژی در زمینه تآکین این داروها وجود ندارد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33733s, 20q