پرداخت «یارانه مشاوره» به سه دهک پایین جامعه

۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 244028
پرداخت «یارانه مشاوره» به سه دهک پایین جامعه

سلامت نیوز:رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سازمان بهزیستی سالانه بیش از ۳ میلیارد تومان «یارانه مشاوره» برای دهک‌های اول تا سوم اقتصادی پایین جامعه پرداخت می‌کند، گفت: این افراد می‌توانند تا ۳ مرحله به مراکز مشاوره‌ای خصوصی مراجعه کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران ،فاطمه عباسی در فر گفت‌وگو با، با بیان اینکه قبلاً این بودجه در اختیار تعداد مشخص و محدودی مرکز مشاوره روان‌شناختی قرار می‌گرفت، افزود: افراد متقاضی دریافت خدمات مشاوره روان‌شناختی باید به مرکز خاصی مراجعه می‌کردند اما قصد داریم نرم افزاری را در آینده‌ای نزدیک طراحی و راه‌اندازی کنیم که افراد واجد شرایط با کارت‌های اعتباری مخصوص، بتوانند به هر مرکز مشاوره‌ای که از سازمان بهزیستی مجوز دارد مراجعه کنند.

به گفته وی کد ملی این افراد در این نرم افزار ثبت می‌شود و اگر فرد جزو دهک‌های اقصادی پایین جامعه باشد، به آنها «یارانه مشاوره» تعلق می‌گیرد و می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه «یارانه مشاوره»، مربوط به مراکز مشاوره روان شناختی است، اظهار کرد:

سازمان بهزیستی سالانه بیش از ۳ میلیارد تومان یارانه درکل کشور به مراکز مشاوره خصوصی برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه خدمات مشاوره‌ای را ندارند، پرداخت می‌کند. به‌گفته عباسی، این افراد می‌توانند تا ۳ مرحله به مراکز مشاوره‌ای خصوصی مراجعه کنند و از خدمات بهره‌مند شوند.

درصورت نیاز به ادامه مراجعه نیز می‎‌توانند با پرداخت هزینه کمتر از خدمات مراکز دولتی استفاده کنند. وی در ادامه گفت: شناسایی افراد با توان مالی پایین دهک‌های اول تا سوم با وارد کردن شماره ملی آنها امکان پذیر خواهد بود؛ چراکه قرار است سامانه ما با سامانه خط فقری که در وزارت رفاه است، پیوند داشته باشد و این سازو کار نشان می‌دهد که فرد مشمول استفاده از یارانه هست یا خیر.

به‌گفته وی «یارانه مشاوره»، تمام مشاوره‌های تخصصی و عمومی شامل مشاوره خانواده، ازدواج، تحصیل و... را در برمی‌گیرد. سازمان بهزیستی برای ۴۵ دقیقه مشاوره افراد مبلغی نزدیک به ۴۵ هزار تومان را در سال گذشته پرداخت کرده که این مبلغ در سال‌جاری به ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.94133s, 20q