سازمان تامین اجتماعی؛

10 تیر ماه آخرین مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان است

۱۳۹۷/۰۲/۲۹ - ۱۷:۲۰ - کد خبر: 244245
10 تیر ماه آخرین مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان است

سلامت نیوز:سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که دهم تیر ماه امسال آخرین مهلت استفاده از طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب این سازمان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از سوی سازمان تامین اجتماعی در تمام شعب این سازمان در حال اجرا است و کارفرمایان می توانند از مزایای این طرح برخوردار شوند.


کارفرمایان واجد شرایط تا دهم تیر ماه مهلت دارند درخواست خود را برای استفاده از مزایای بخشودگی جرایم بیمه ای به شعب تامین اجتماعی ارائه تا شعب نسبت به بررسی آنها اقدام کنند.


به گزارش سازمان تامین اجتماعی،تمام کارفرمایانی که به این سازمان بدهی دارند، می توانند دلایلی را که منجر به عدم پرداخت حق بیمه به این سازمان شده و به تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت یا فرمانداری ها و استانداری های سراسر کشور رسیده است، به شعب تامین اجتماعی ارائه کنند.
طرح بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب شامل کارفرمایان کارگاه های معدنی، تولیدی، خدماتی و صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی است.
بدهی های تا پنج میلیارد ریال کارفرمایان توسط شعب تامین اجتماعی بررسی می شود، بدهی های تا ٢٠ میلیارد ریال به وسیله ستاد ادارات کل استان ها و بدهی های بیش از ٢٠ میلیارد ریال توسط ستاد مرکزی این سازمان مورد بررسی قرار می گیرد.


قانون بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم ها و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده اند.
کارفرمایان در صورت پرداخت بدهی‌ های معوق خود طی ١٨ ماه از بخشودگی معادل ٨٥ درصد، در صورت پرداخت در مدت ٢٤ ماه از بخشودگی معادل ٧٥ درصد، در صورت پرداخت طی مدت ٣٠ ماه از بخشودگی معادل ٦٠ درصد و در صورت پرداخت حداکثر در مدت ٣٦ ‌ماه از بخشودگی معادل ٥٠ درصد جرایم مربوطه برخوردار خواهند شد.


محمدحسن زدا معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز پیشتر اعلام کرده بود: قانون بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب که توسط هیات وزیران در دی ماه 1395 به تصویب رسیده، از روز دوم دی ماه همین سال در سراسر کشور به اجرا درآمده و در سال 1396 نیز به اجرا گذاشته شده است. این طرح امسال نیز از اردیبهشت تا تیرماه به دنبال اجرای همان طرح قدیم به اجرا گذاشته می شود.
وی اظهار داشت: در مجموع 2 هزار میلیارد تومان اصل بدهی کارفرمایان به واسطه اجرای این قانون در کشور به این سازمان پرداخت شد که 300 تا 400 میلیارد تومان آن مربوط به جرایم این کارفرمایان بوده است.
بر اساس آمار سازمان تامین اجتماعی، بیش از یک میلیون و 200 هزار کارفرما در فعالیت های مختلف فعال هستند و این کارفرمایان 12 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.29605s, 19q