با تخلفات حوزه فروش دارو برخورد شود

احتمال فروش گران دارو در برخی داروخانه‌ها و شرکت های توزیع

۱۳۹۷/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۱ - کد خبر: 244262
احتمال فروش گران دارو در برخی داروخانه‌ها و شرکت های توزیع

سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: فروش دارو به قیمت گران پس از تمهیدات سازمان برنامه و بودجه برای تامین ارز مورد نیاز حوزه دارو تخلف است.

به گزارش سلامت نیوز، منوچهر جمالى سوسفى درگفت وگو با خانه ملت، در خصوص برخى اخبار مبنى بر گرانى دارو به دلیل افزایش نرخ ارز، گفت: دولت با توجه به بالا رفتن نرخ ارز تصمیم گرفت تا به کالاهاى اساسى و دارو ما به التفاوت نرخ ارز را پرداخت کند، تا وارکنندگان یا تولیدکنندگانى که ماده اولیه وارد مى کنند با مشکلى مواجه نشوند.

نماینده مردم رودباردرمجلس شورای اسلامی، افزود: : با پیگیرى ها صورت گرفته از سازمان برنامه و بودجه و سازمان غذا و دارو مشخص شد که واردکنندگان و تولیدکنندگانى که مستندات خود را به سازمان غذا و دارو ارای هدهند، این ما به التفاوت نرخ ارز را دریافت مى کنند و بنابراین گرانى دارو وجود ندارد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، در پاسخ به این سوال که برخى از داروها در داروخانه ها گران شده یا داروخانه اعلام مى کنند که دارو را گران تر از شرکت خریدارى کرده اند، گفت: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده دارو گران نشده است، اما این امکان وجود دارد که داروخانه ، شرکت توزیع کننده یا واردکننده دارو را گران تر به فروش برسانند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شوراى اسلامى ، تاکید کرد: به هر حال در هر صنفى تخلف وجود دارد و باید با تخلف ها برخورد شود، اما بر اساس اقدام سازمان برنامه بودجه دارو نباید گران شود، تا بتوان از فشارى تحمیلی به مردم جلوگیری کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.10587s, 19q