دست‌داشتن کارکنان ثبت احوال در پرونده فروش نوزادان

۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۸ - کد خبر: 244454
دست‌داشتن کارکنان ثبت احوال در پرونده فروش نوزادان

سلامت نیوز: فرمانده انتظامی خراسان رضوی با تشریح جدیدترین جزئیات انهدام باند خرید و فروش نوزادان در مشهد گفت: اعضای این باند دو نوزاد دختر ۱۵ روزه را به دو خانواده یزدی و اصفهانی فروختند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، قادر کریمی اظهار کرد: در پی اعلام حضور زوجی جوان در ثبت احوال مشهد و ارائه مدارک جعلی جهت دریافت اوراق هویتی برای نوزادی ۱۵ روزه، ماموران انتظامی وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: این زوج که یزدی بودند اعتراف کردند که بچه‌دار نمی‌شدند و با پرداخت ۲۸ میلیون تومان این نوزاد مشهدی را خریده‌اند که در ادامه دو متهم شناسایی و دستگیر شدند.

کریمی ادامه داد: در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که والدین این نوزادان مشهدی پس از تولد فرزندانشان، آنان را به خانمی معروف به «خانم دکتر» واگذار کرده و این شخص یکی از نوزادان را به زوجی اصفهانی به مبلغ ۳۰ میلیون تومان و نوزاد دیگر را به زوج یزدی به قیمت ۲۸ میلیون تومان فروخته است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: ماموران انتظامی پس از شناسایی متهم اصلی پرونده این شخص را به همراه ۲۶ نفر دیگر که در پرونده دخیل بودند دستگیر کردند و بررسی‌های اولیه نشان از فروش ۶ کودک توسط اعضای این باند دارد.

کریمی افزود: ۲ نفر از اعضای این باند کارکنان ثبت احوال بودند که یکی از آن‌ها بازنشسته شده و تحقیقات پیرامون این پرونده ادامه دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.58011s, 18q