نقل و انتقال دانشجویان پزشكی به دانشگاه ها واگذار شد

۱۳۸۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۱ - کد خبر: 24508
نقل و انتقال دانشجویان پزشكی به دانشگاه ها واگذار شد
سلامت نیوز :بررسی تقاضاهای نقل و انتقال دانشجویان پزشكی از تابستان سال 1390 در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی صورت نمی‌گیرد و دانشگاه‌های علوم پزشكی كشور مجاز هستند دانشجویان واجد شرایط را به دانشگاه‌های یادشده راهنمایی كنند.
 
 كمیسیون موارد خاص انتقال وزارت بهداشت از تابستان سال 1390 تشكیل نمی‌شود و تمام وظایف این كمیسیون به دانشگاه‌های علوم پزشكی مستقر در شهر تهران (تهران، شهیدبهشتی، ارتش، بقیه‌ا... شاهد، علوم بهزیستی و توانبخشی ) واگذار می‌شود.
بررسی تقاضاهای نقل و انتقال دانشجویی همچون گذشته، در پایان هر نیمسال تحصیلی و توسط شورای نقل و انتقالات دانشگاه صورت می گیرد.
تقاضاهای انتقال، میهمانی و تغییر رشته دانشجویان باید با هماهنگی بین دانشگاه‌های مبدا و مقصد بوده و از ارجاع و راهنمایی دانشجویان به وزارت بهداشت خودداری شود.
این گزارش درباره تقاضاهای انتقال دانشجویان از شهرستان به تهران افزوده است: شرایط آیین‌نامه باید در این خصوص رعایت و به دانشجویان واجد شرایط فرم انتقال تحویل داده شود.
براساس این گزارش، تصمیم‌گیری درباره انتقال دانشجویان در مقاطع كارشناسی ارشد و دكترای تخصصی PhD ‌توسط دانشگاه‌ها ممنوع است.
تقاضاهای انتقال این دسته از دانشجویان پیرو مصوبه سی‌ و هشتمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشكی، فقط در كمیسیون موارد خاص انتقال (ویژه دانشجویان مقاطع یادشده) در وزارت بهداشت مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار می‌گیرد.
همچنین براساس آیین نامه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشكی، انتقال و میهمانی دانشجویان از واحدهای بین‌الملل به دانشگاه‌های علوم پزشكی و بالعكس ممنوع است و این دسته از دانشجویان می‌توانند تقاضای خود را به شرط موافقت دانشگاه‌های مبدا و مقصد، از واحد بین‌الملل به واحد بین‌الملل دیگری پیگیری كنند.
براساس این گزارش، انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه‌هایی كه مجری طرح بازنگری و اصلاحات برنامه آموزش پزشكی هستند، تابع ضوابطی است.
همچنین میهمان شدن دانشجویان دانشگاه‌هایی كه مجری برنامه بازنگری شده آموزش پزشكی عمومی نیستند، به دانشگاه‌های مجری برنامه یادشده - و بالعكس چنانچه باعث اختلال یا عقب افتادگی تحصیلی دانشجو شود - ممنوع بوده و دانشگاه‌ها باید در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند.
چنانچه دانشجویی بدون رعایت برنامه یادشده میهمان دانشگاهی شود كه باعث بروز مشكل در روند تحصیلی شود، مسئولیت آن برعهده آموزش دانشگاه مربوطه و شخص دانشجو است.
براساس این گزارش، دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی می‌توانند همچنان در دوره‌های كارآموزی و كارورزی با اخذ قرارداد مربوطه در دانشگاه‌های دولتی میهمان شوند.
معاونت آموزشی وزارت بهداشت براساس آیین‌نامه‌های آموزشی مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشكی، نحوه نقل و انتقال دانشجویان را به معاونان دانشگاه‌های علوم پزشكی سراسر كشور اعلام كرد.
اعلام نحوه نقل و انتقال جدید دانشجویان با هدف تمركززدایی، ایجاد وحدت رویه در انجام امور مربوط به نقل و انتقال های دانشجویی و نیز جلوگیری از افزایش مكاتبات غیرضروری انجام شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.42061s, 18q