ابداع روشی برای بازسازی مینای دندان

۱۳۹۷/۰۳/۱۲ - ۱۳:۲۲ - کد خبر: 245323
ابداع روشی برای بازسازی مینای دندان

سلامت نیوز: محققان انگلیسی ماده ای ابداع کرده اند که می تواند به بازسازی مینای دندان و پیشگیری از پوسیدگی دندان یا حساسیت آن در آینده کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، مینای دندان که بخش خارجی دندان را می پوشاند، سخت ترین بافت بدن است و می تواند در برابر درجه حرارت های زیاد، خوراکی ها و نوشیدنی های اسیدی مقاومت کند و به دندان کمک می کند تا برای دهه ها در بدن باقی بماند.


به گزارش روزنامه تلگراف،اما مینای دندان برخلاف سایر بافت های بدن زمانی که از بین می رود قادر به رشد دوباره نیست و باعث بروز درد و از دست رفتن دندان در حدود 50 درصد از جمعیت جهان می شود.


اکنون محققان دانشگاه «کوئین مری» لندن می گویند که روش جدیدی برای رشد ماده «مینرالیزه» ابداع کرده اند که می تواند زمینه را برای بازسازی بافت های سخت مانند مینای دندان و استخوان هموار سازد.


دکتر شریف الشارکاوی دندانپزشک و نویسنده اول این مقاله گفت: این موضوع بسیار هیجان انگیز است زیرا سادگی و قابلیت پذیری پلت فرم کانی سازی فرصت هایی را برای درمان و بازسازی بافت های دندانی باز می کند.


کارشناسان معتقدند که کار آنها که در مجله علمی Nature Communications منتشر می شود این پتانسیل را دارد که در روش های مختلفی در پزشکی بازساختی مورد استفاده قرار گیرد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.23692s, 19q