هوای کرمان در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفت

۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۱۶:۴۵ - کد خبر: 245461
هوای کرمان در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفت

سلامت نیوز:سید مصطفی موسوی آیت اللهی در خصوص وضعیت هوای استان کرمان گفت: منشاء ریزگردهای امروز استان کرمان از سمت شمال استان (طبس، یزد و رفسنجان) است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان گفت: میزان ریزگردها در استان در حال افزایش است و اکنون در وضعیت ناسالم قرار داریم و چنانچه این آلایندگی وضعیت صعودی داشته باشد براساس دستورالعمل مربوطه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، سید مصطفی موسوی آیت اللهی در خصوص وضعیت هوای استان کرمان گفت: منشاء ریزگردهای امروز استان کرمان از سمت شمال استان (طبس، یزد و رفسنجان) است.

وی، وضعیت هوای کرمان را ناسالم اعلام کرد و افزود: توصیه‌ها و تذکرات لازم از طریق ستاد بحران استانداری و دانشگاه علوم پزشکی کرمان به مردم داده شده است.

معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان ادامه داد: میزان ریزگردها در استان در حال افزایش است و اکنون در وضعیت ناسالم قرار داریم و چنانچه این آلایندگی وضعیت صعودی داشته باشد براساس دستورالعمل مربوطه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

وضعیت هوای شهر کرمان هم اکنون در وضعیت بسیار ناسالم/مهدکودک‌های کرمان تعطیل شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: امروز و به دلیل میزان آلودگی شهر کرمان، مهدکودک‌ها تعطیل شده‌اند و درباره وضعیت ادارات و ارگان‌ها نیز اگر شدت آلودگی هوا در حد خطرناک پایدار باشد، براساس تصمیم کارگروه استان، تعطیل خواهند شد.

"رضا جزینی زاده" در خصوص میزان آلودگی هوای استان کرمان گفت: براساس شاخص آلودگی هوا تا ساعت 8 صبح امروز وضعیت هوای شهر کرمان بسیار ناسالم و شهر زرند خطرناک می‌باشد.

وی از تعطیلی کارهایی که بر شدت آلودگی هوا می‌افزاید خبر داد و بیان کرد: امروز معادن، سنگ شکن ها و همه فعالیت‌هایی که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود را تعطیل کردیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ادامه داد: امروز مهدکودک‌ها تعطیل شده‌اند و ادارات و ارگان‌ها اگر شدت آلودگی هوا در حد خطرناک پایدار باشد نیز براساس تصمیم کارگروه استان تعطیل خواهند شد.

جزینی زاده از حرکت آلودگی هوا به سمت شرق استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: کمترین میزان دید در کرمان و زرند 1500 متر است.

دلیل آلودگی هوا تخریب‌های زیست محیطی، عدم مدیریت مصرف آب، خشکسالی‌ها و ... است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.93775s, 19q