آغاز رسیدگی به ۲ پرونده کودک‌آزاری

از دام مرد نانوا برای دختران نوجوان تا تجاوز نصاب ماهواره به پسر ۱۱ ساله

۱۳۹۷/۰۳/۱۹ - ۱۵:۵۴ - کد خبر: 245650
از دام مرد نانوا برای دختران نوجوان تا تجاوز نصاب ماهواره به پسر ۱۱ ساله

سلامت نیوز: رسيدگي به پرونده دو متهم به کودک‌آزاري که در ماجراهاي جداگانه دستگير شده‌اند، در مرجع قضائي آغاز شد.در نخستين پرونده زني که مدعي‌ است مردی نانوا به دختر نوجوانش تعرض کرده است، خواستار مجازات مرد جوان شد.

به گزارش سلامت نیوز، شرق نوشت: چندي پیش اين زن با مراجعه به مأموران گفته بود دخترش در‌حالي‌که گريان و آشفته بوده به خانه آمده و گفته مرد نانوا قصد تجاوز به او را داشته است و شاهداني نيز وجود دارند که اين موضوع را تأييد مي‌کنند. با توجه به شکايت اين زن، از دختر 12ساله او بازجويي شد. اين دختر گفت: براي خريد نان به نانوايي رفتم، خلوت بود و کسي در نانوايي نبود.

مرد نانوا به من گفت خودم داخل نانوايي بروم و از روي ميز نان را بردارم و پولش را حساب کنم. من هم وارد نانوايي شدم، اما او يکدفعه به سمتم حمله کرد و من را گرفت. من هم خيلي ترسيده ‌بود و فرياد زدم و آن‌قدر دست‌‌و‌پا زدم که موفق شدم از دست مرد نانوا فرار کنم. مردمي که از آن حوالي عبور مي‌کردند ديدند که من گريه مي‌کنم و فرياد مي‌زنم. به همين دليل جمع شدند و من توانستم فرار کنم.

گفته‌هاي اين دختر نوجوان باعث شد تا دستور بازداشت مرد نانوا صادر شود. مرد نانوا قصد تجاوز را رد کرد و گفت: دختر نوجوان وقتي وارد نانوايي شد يکدفعه ترسيد من اصلا نمي‌دانم او چرا ترسيد.

اين مرد در توضيح ماجرا گفت: روز حادثه وقتي دختر نوجوان وارد نانوايي شد، کسي نبود من هم پاي تنور ايستاده ‌بودم و از همکارانم هم کسي نبود که به ما کمک کند. به همين دلیل هم من به دختر نوجوان گفتم خودش وارد نانوايي شود و نان را از روي ميز بردارد. اين کاري بود که هميشه انجام مي‌داديم و زماني که نانوايي خلوت بود، مردم خودشان نان را برمي‌داشتند.

متهم گفت: دختر نوجوان وقتي وارد نانوايي شد خيلي ترسيد و يکدفعه جيغ کشيد؛ من اصلا نفهميدم از چه چيز ترسيد و چرا جيغ کشيد. مردم را دور خودش جمع کرد، درحالي‌که من اصلا کاري نکرده‌ و به او نزديک هم نشده ‌بودم.

هرچند اين مرد مدعي بود اصلا با دختر نوجوان کاري نداشته، مادر و دختر روي شکايت خود اصرار داشتند. به دستور بازپرس دختر نوجوان به پزشکي قانوني منتقل شد و متخصصان تعرض به اين دختر را رد کردند. با تکميل تحقيقات اوليه پرونده براي بررسي بيشتر به دادگاه کيفري استان تهران فرستاده‌ شد. متهم يک‌بار ديگر در برابر قضات قرار گرفت و گفت: من در اين مدت که در زندان بودم، بارها گفته‌هايم را تکرار کردم من با اين دختربچه کاري نداشتم؛ حتي شاهدان هم گفته‌اند او را در حين جيغ‌کشيدن ديده‌اند و خودم هم بارها گفته‌ام نمي‌دانم چرا او جيغ ‌کشيد. من اصلا کاري به او نداشته‌ام.

اين در حالي بود که مادر کودک گفت: دخترم هميشه به اين نانوايي مي‌رفت و نان مي‌خريد هيچ وقت برايش مشکلي پيش نمي‌آمد. اگر مشکل از دختر من بود قطعا دفعات قبلي هم مي‌ترسيد و جيغ مي‌کشيد. دخترم دروغ نمي‌گويد و اين مرد قصد تعرض به دخترم را داشته و حالا انکار مي‌کند.

با پايان گفته‌هاي شاکي و متهم، قضات براي تصميم‌گيري در اين زمینه وارد شور شدند.

در پرونده‌ای دیگر، يک نصاب ماهواره‌ که با استفاده از غفلت مادر و پدری، اقدام به آزار جنسي پسر 11 ساله‌شان کرده بود، به طور اتفاقي دستگير و تحويل مراجع قضائي شد.

ماجراي آزار جنسي اين نوجوان حدود 10 روز قبل در محدوده خيابان نبرد اتفاق افتاد و به طور اتفاقي ازسوي يکي از همسايه‌ها افشا شد. بنابر فيلمي که در شبکه‌هاي مجازي منتشر شده است، مرد آزارگر در پشت‌بام يک ساختمان چند طبقه در حال آزار کودکي بود که چند ساختمان آن طرف‌تر يکي از همسايه‌ها به طور اتفاقي اين رفتار غيراخلاقي‌ او را ديد و با داد و فرياد او را از ادامه عمل خود منصرف کرد. مرد آزارگر که گمان نمي‌کرد نقشه شومش ديده شود، مبهوت ماند و در همين هنگام مادر پسر نوجوان که به‌دنبال فريادهاي همسايه به بالکن خانه آمده و از ماجرا با خبر شده بود، با کمک همسايه‌ها متهم را دستگير کرد.

دقايقي بعد پدر خانواده نيز خود را از محل کار به خانه رساند و هم‌زمان مأموران کلانتري نبرد که ازسوي همکاران خود در مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 در جريان قرار گرفته بودند، در محل حاضر شدند و متهم را دستگير کردند.

در تحقيقات اوليه مشخص شد مرد آزارگر نصاب ماهواره‌اي است که ازسوي خانواده کودکِ آزار‌ديده، براي تنظيم ديش ماهواره به محل دعوت شده بود، اما در زمان وقوع حادثه پدر خانواده در منزل حضور نداشت و مادر و پسر تنها بودند. در‌اين‌ميان، مرد نصاب به پشت‌بام رفت و پس از دقايقي به بهانه يک وسيله از مادر خواست پسرش را به پشت بام بفرستد و در ادامه نيز نقشه خود را عملي کرد.

به‌اين‌ترتيب، مرد نصاب که در حين ارتکاب جرم دستگیر شده بود، چاره‌اي جز اعتراف نداشت و پس از آن به کلانتري انتقال يافت تا پس از تکميل تحقيقات تحويل مرجع قضائي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.32188s, 18q