رئیس هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی ایران:

خدمات داروسازان بالینی بیمه نیست

۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۶:۰۵ - کد خبر: 246000
خدمات داروسازان بالینی بیمه نیست

سلامت نیوز: رئیس هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی و نهمین همایش داروسازی بالینی ایران مشکل داروسازان بالینی کشورمان را عدم پوشش بیمه ای خدمات آنان عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، خیرالله غلامی گفت: مشکل اساسی داروسازان بالینی ایران خدماتی است که آنها ارائه می دهند اما بیمه آنها را تحت پوشش قرار نمی دهد.

وی همچنین با عنوان این مطلب که برخی از خدمات داروسازان بالینی هنوز از سوی وزارت بهداشت ارزش ریالی پیدا نکرده است، افزود: آنچه مسلم است در حال حاضر داروسازان بالینی هیچ مشکلی در همکاری با پزشکان ندارند و فقط مشکل پیش رو پوشش بیمه ای این خدمات در کشور است.

غلامی با اشاره به فعالیت داروسازان بالینی در بیمارستان های آموزشی ادامه داد: در حال حاضر 6 داروساز بالینی در بیمارستان امام خمینی (ره)، 5 داروساز بالینی در بیمارستان شریعتی، 4 داروساز بالینی در بیمارستان سینا، یک داروساز در بیمارستان بهارلو و دو داروساز بالینی نیز در مرکز طبی کودکان مشغول ارائه خدمت به بیماران هستند.

به گفته غلامی، داروسازان بالینی بیشتر در بیمارستان های آموزشی تهران به کار گرفته می شوند که قسمت عمده خدمات آنها شامل بررسی رژیم های دارویی و همچنین تداخلات دارویی برای بیماران است.

وی افزود: بررسی آنتی بیوتیک هایی که بیماران مصرف می کنند از دیگر وظایف داروسازان بالینی است.

رئیس همایش داروسازان بالینی ایران در ارتباط با تعداد داروسازان بالینی در کشور گفت: در حال حاضر حدود 170 نفر فارغ التحصیل این رشته هستند که با دانشجویان این رشته در حدود 240 نفر داروساز بالینی می شود.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: نیاز کشور در حدود هزار و 400 تا هزار و 500 داروساز بالینی است که پیش بینی می کنیم با توجه به رشد تصاعدی پذیرش دانشجو تا 10 سال آینده بتوانیم نیاز کشور به داروسازان بالینی را مرتفع کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49177s, 19q