آماده باش اورژانس کشور برای اجرای طرح تابستانه

۱۳۹۷/۰۳/۲۴ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 246054
آماده باش اورژانس کشور برای اجرای طرح تابستانه

سلامت نیوز: سخنگوی اورژانس کشور از آماده باش این سازمان برای اجرای طرح تابستانه خبر داد و گفت: این طرح از امروز پنجشنبه 24 خرداد ماه آغاز می‌ شود و نیروهای ما در چندین حوزه فعالیت می ‌کنند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از اعلام روز پنجشنبه وزارت بهداشت، مجتبی خالدی، در مورد تمهیدات اورژانس برای طرح تابستانه اظهار داشت: به همین منظور نیروهای اورژانس در چند حوزه از جمله بخش پیش بیمارستانی فعالیت می کنند که در این قسمت 2 هزار و 500 پایگاه اورژانس در سطح کشور در حالت آماده باش قرار دارند.
به گفته خالدی در این طرح از چهار هزار دستگاه آمبولانس، 65 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 150 دستگاه موتور لانس، دو فروند آمبولانس دریایی و همچنین 33 فروند بالگرد استفاده می‌شود.


سخنگوی سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: در طرح تابستانه اولویت اصلی ما جاده ‌های کشور است و تاکید داریم که از ساعت 18تا 24 آمبولانس ‌ها در کنار جاده‌ ها مستقر شوند تا دسترسی مردم به عوامل اورژانس سریع تر صورت گیرد.


وی ادامه داد: همچنین تمهیدات لازم برای تجهیز نیروهای اورژانس و امکانات مورد نیاز برای خدمات رسانی از جمله تجهیزات مصرفی و غیرمصرفی و در نظر گرفتن موارد مورد نیاز برای مسائلی از جمله گرمازدگی و غرق شدگی اندیشیده شده و دستورالعمل ‌های لازم نیز در این راستا به مراکز درمانی، اورژانس ‌های بیمارستان ‌های کشور با توجه به اینکه آنها نقطه اتصال اورژانس پیش بیمارستانی و بخش درمان هستند، داده شده است.


خالدی در مورد مزیت‌ های بکارگیری بالگردهای اورژانس برای امداد رسانی، گفت: عوامل امدادی معمولا در جاده ‌های اصلی کشور مستقر می‌ شوند و یکی از نگرانی ‌های مردم عموما این است که اگر از جاده‌ های اصلی فاصله بگیرند آیا در صورت بروز اتفاق، امداد رسانی به آنها انجام می‌شود یا خیر؟ که در این راستا بالگردها کمک بسیاری هستند تا در مناطق صعب العبور حضور داشته باشند. یکی دیگر از مزیت‌ های بکارگیری بالگردها، توانمندی آنها در انتقال بیشتر مصدومان به مراکز درمانی است. به همین دلیل ما درخواست دادیم بالگردهای اورژانس در آینده نیز افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد:‌ در مجموع در طرح تابستانه امسال 14 هزار نیرو شرکت می ‌کنند و امیدواریم که بتوانیم به خوبی به هموطنان‌ خدمت رسانی کنیم.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.44071s, 18q