برنامه بسیج سلامت نوروزی از امروز آغاز شد

۱۳۸۹/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۷ - کد خبر: 24677
سلامت نیوز : برنامه بسیج سلامت نوروزی از امروز، اول اسفند ماه تا 15 فروردین ماه سال 90  در سراسر كشور اجرا می شود.

مهندس سید رضا غلامی رییس اداره نظارت بر بهداشت اماكن و مواد غذایی وزارت بهداشت، در گفت وگو با خبرنگار وب دا، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح با حضور 4500 بازرس بهداشت محیط در قالب حدود 1220 اكیپ نظارتی، بازرسی و كشیك در كلیه مراكز بهداشتی درمانی از 8 صبح تا 8 شب در ساعات اداری و غیر اداری و همچنین روزهای تعطیل در سراسر كشور اجرا می شود.

وی افزود: برنامه بسیج سلامت نوروزی با اولویت نظارت بر مراكز و اماكن حساس مانند هتل ها، متل ها، مهمانپذیرها، مسافرخانه ها و كلیه اماكن اقامتی، اماكن بین راهی، اماكن تفریحی و پارك ها،‌ رستوران ها،‌ كترینگ ها، فست فودها،‌ اغذیه فروشی ها، آرایشگاه های مردانه، ‌زنانه، ‌قنادی ها و شیرینی ها، فروشگاه های خشكبار و آجیل،‌ فروشگاه های بزرگ مواد غذایی، سرویس های بهداشتی عمومی،‌ فرودگاه ها، راه آهن،‌پایانه های مسافربری و سرویس های حمل و نقل بین شهری صورت می گیرد.

مهندس غلامی ادامه داد:‌ این طرح با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی و ایمنی موادش غذایی در سطح عرضه و به منظور كاهش و كنترل بیماری های مرتبط با غذا اجرا می شود.

رییس اداره نظارت بر بهداشت اماكن و مواد غذایی تصریح كرد:‌ هموطنان از سراسر كشور می توانند از طریق شماره 09678 رسیدگی به تخلفات بهداشتی را پیگیری كنن
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.27765s, 18q