خضری:

حوزه سلامت باید از منابع حاصل از نرخ تسعیر ارز بهره‌مند شود

۱۳۹۷/۰۴/۱۶ - ۱۶:۳۷ - کد خبر: 247696
حوزه سلامت باید از منابع حاصل از نرخ تسعیر ارز بهره‌مند شود

سلامت نیوز:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: دولت از هر بهانه ای به ویژه نبود اعتبارات درجهت عدم تخصیص منابع مناسب به سازمان های بیمه گر استفاده می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،رسول خضری ، با اشاره به اینکه مهم ترین مشکل فعلی سازمان بیمه سلامت اعتبارات ناچیز و منابع غیرقابل قبول است، گفت: متاسفانه دولت در بودجه سال جاری اعتبارات کمی را برای بیمه سلامت پیشنهاد داده بود که با تلاش نمایندگان اعتبارات تا حدودی افزایش پیدا کرد، هرچند که منابع دولت دراکثر حوزه ها با توجه به احتمال کاهش فروش نفت به طرز چشمگیری درآینده کم خواهد شد.

نماینده مردم سردشت وپیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در6 ماه دوم سال به ویژه درماه های پایانی تحریم ها علیه ایران اجرایی خواهد شد، افزود: دولت متاسفانه از هربهانه ای به ویژه نبود اعتبارات درجهت عدم تخصیص منابع مناسب به سازمان های بیمه گر استفاده می کند، دولت های نهم و دهم حوزه سلامت را دراولویت هجدم قرار داده بود؛ بنابراین این دولت که با شعار طرح تحول در حوزه سلامت آغاز به کار کرد؛ نباید از انجام تعهدات خود شانه خالی کند.

وی با تاکید براینکه دولت به وعده های خود درحوزه سلامت عمل کند، تصریح کرد: دولت شاید از هر بخشی بتواند اعتبارات را کاهش دهد، اما از حوزه سلامت نتنها نمی تواند بلکه باید منابع را بیش از سایر حوزه ها تخصیص دهد؛ بیمه سلامت طی سالیان گذشته دچار مشکلات بسیاری شده به این دلیل که اعتبارات آن 100 درصد به دولت وابسته است؛ متاسفانه این بیمه به میزان تامین اجتماعی قدرتمند نبوده و توان مالی مناسبی ندارد.

خضری با اشاره به اینکه تامین اجتماعی 42 میلیون نفر و بیمه سلامت 38 میلیون نفررا تحت پوشش قرار داده است، گفت: نقدینگی تامین اجتماعی قابل مقایسه با بیمه سلامت نبوده و درچنین شرایطی تامین اجتماعی به دنبال پرداخت بدهی ها سرموعد نیست، چه رسد به بیمه سلامت که منابع ناچیزی را دراختیار دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه با اوراق و اسناد خزانه نمی توان بیمه سلامت را اداره کرد، افزود: دولت از تفاوت نرخ تسعیر ارز اعتبارات بسیاری را بدست آورده است که با این اعتبارات هیچ بهانه ای برای نبود منابع درحوزه سلامت پذیرفتنی نیست.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.04303s, 19q