چرا فشار خون مان بالا می رود؟

۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۳:۰۶ - کد خبر: 248377
چرا فشار خون مان بالا می رود؟

سلامت نیوز: فشار خون بالا در کنار مهمترین و شایع ترین بیماری ها از جمله بیماری های قلبی-عروقی، سکته های مغزی، بیماری های کلیوی و آلزایمر تأثیر زیادی بر سلامت جامعه دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، فشار خون بالا سومین عامل خطر برای سلامتی و معلولیت در انگلستان است که پس از سیگار کشیدن و رژیم غذایی نامناسب سالانه ۲٫۱ میلیارد پوند برای این کشور هزینه در بر دارد.

فشار خون توسط دو عدد اندازه گیری می شود: فشار سیستولیک، نیرویی است که قلب شما خون را در اطراف بدن پمپ می کند و فشار دیاستولیک، مقاومت در برابر جریان خون شما در رگ های خونی است. فشارخون ایده آل بین ۹۰/۶۰ میلیمتر و ۱۲۰/۸۰ میلیمتر جیوه قرار دارد.


چه چیزی منجر به فشار خون بالا می شود

اینکه چه چیزی موجب فشار خون بالا می شود،همیشه مشخص نیست اما جنبه های خاصی از شیوه های زندگی ناسالم می تواند این خطر را افزایش دهند:

۱٫ اضافه وزن یا چاقی
۲٫ خوردن بیش از حد نمک و نخوردن میوه و سبزیجات به اندازه کافی
۳٫ تحرک بدنی کم
۴٫ نوشیدن بیش از حد الکل یا نوشیدنی های کافئین دار
۵٫ سیگار کشیدن
۶٫ کم خوابی

به غیر ازایجاد تغییر در شیوه زندگی، طیف گسترده ای از داروها نیز وجود دارند که می توانند برای درمان فشار خون بالا توسط دکتر تجویز شوند.

فشار خون بالا در میان زنان باردار نیز شایع است. اگر فشار خون در زنان باردار بالا باشد، می تواند بر رشد کودک تأثیر بگذارد، بنابراین توصیه می شود که فشار خون زنان باردارا تا آنجا که ممکن است بررسی و کنترل شود. فشار خون بالا درطول بارداری احتمال زایمان زودرس را بهمراه دارد.

به افراد بالای ۴۰ سال توصیه می شود که فشار خونشان حداقل هر پنج سال یک بار بررسی شود.

منبع: www.independent.co.uk


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.0242s, 19q