زنان باردار برای رشد جنین کدام چربی ها را مصرف کنند؟

۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۶:۰۳ - کد خبر: 248396
زنان باردار برای رشد جنین کدام چربی ها را مصرف کنند؟

سلامت نیوز: داشتن یک رژیم غذایی در دوران بارداری برای رشد جنین و داشتن نوزاد سالم، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، مدیرگروه تغذیه جامعه در دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز با بیان اینکه یک رژیم بارداری صحیح، باید مجموعه ای متعادل از مواد غذایی موردنیاز برای رشد نخست نوزاد را شامل شود، گفت: پروتئین، کربوهیدرات، چربی سالم، ویتامین و مواد معدنی، از گروه‌های اصلی و لازم در رژیم بارداری سالم است.

دکتر «شیوا فقیه» با اشاره به نیاز به بعضی از انواع چربی‌ها با عنوان اسیدهای چرب ضروری، برای رشد مناسب جنین، افزود: این نوع چربی‌ها که علاوه بر رشد و نمو جنین بر سلامت سیستم عصبی و بینایی جنین نیز تاثیرگذار هستند، باید به کمک مصرف منابع غذایی آنها تامین شوند؛ چرا که در بدن انسان تولید نمی‌شود.

دانشیار دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز، اضافه کرد: بهترین منبع غذایی این اسیدهای چرب، انواع ماهی‌های چرب از جمله ماهی قزل آلا، سالمون و تن است.

دکتر «فقیه» با تاکید بر اینکه مادر باردار باید هفته‌ای دو مرتبه مصرف ماهی را در برنامه غذایی خود بگنجاند، اعلام کرد: روغن کانولا، روغن بذرکتان و گردو نیز می‌تواند کمک کننده باشد، اگر چه تاثیر مفید ماهی را به طور کامل ندارد.


این عضو هیات علمی دانشگاه با توضیح این مطلب که در صورت عدم تحمل مصرف ماهی، می‌توان با مشورت پزشک از مکمل‌های امگا سه نیز استفاده کرد، یادآور شد: مصرف ماهی یا اسیدهای چرب امگا سه، به ویژه در سه ماهه سوم بارداری، اهمیت بالایی دارد و نباید نادیده گرفته شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.97969s, 19q