بازرسان وزارت بهداشت به مطب ها می روند

عدم ‏وجود کارتخوان در مطب‌ها به حوزه معاونت درمان ارتباطی ندارد

۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۶:۳۱ - کد خبر: 248406
عدم ‏وجود کارتخوان در مطب‌ها به حوزه معاونت درمان ارتباطی ندارد

سلامت نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بازرسان معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم ‏پزشکی به مطب‌ها مراجعه می کنند و بررسی هایی را در راستای دفاع از حقوق مردم انجام می دهند.

به گزارش سلامت نیوز، قاسم جان بابایی در گفت‌وگو با ایرنا درباره برخی مطالب مطرح شده در فضای مجازی در خصوص مراجعه ‏بازرسان معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی به مطب‌های خصوصی افزود: این بازرسان برای موارد ‏مشخصی به مطب‌ها مراجعه می‌کنند. به طور مثال یکی از دلایل مراجعه این است که متخصصان زنان اجازه انجام سونوگرافی را در ‏مطب دارند و جزیی از کار معاینه آنهاست، اما اجازه دریافت هزینه برای این کار را در مطب ندارند.
وی اضافه کرد: موضوع دیگر بحث شیمی ‏درمانی در مطب‌هاست که این کار نیز ممنوع است.‏ در مورد تزریق داروهای شیمی درمانی، هزینه داروها بسیار بالاست، اما مشخص نیست در ‏مطب‌ها چه شخصی و به چه شکلی دارو را تزریق می‌کند. بیماران بیمه دولتی یا تکمیلی دارند می‌توانند این خدمات را از ‏بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استاندارد دریافت کنند.‏
معاون درمان وزارت بهداشت درباره برخی موارد مطرح شده در مورد بازرسی از کارتخوان مطب‌ها نیز بیان کرد: وجود یا عدم ‏وجود کارتخوان در مطب‌ها به حوزه معاونت درمان ارتباطی ندارد. این موضوع یک ارتباط مالی بین پزشک و بیمار است. یعنی ‏پزشک می‌تواند به صورت نقدی هزینه ویزیت را در مطب‌ها دریافت کند یا اینکه کارتخوان بگذارد.‏
پیش از این محمود عباسی، معاون وزیر دادگستری گفته بود، نگذاشتن کارتخوان در مطب پزشکان اقدامی خلاف و عامل تضییع حقوق شهروندان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.07839s, 18q