یک متخصص پوست و مو:

تابستان لباس رنگی و روشن بپوشید

۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۰:۰۰ - کد خبر: 248432
تابستان لباس رنگی و روشن بپوشید

سلامت نیوز:یک متخصص پوست و مو گفت: به افراد توصیه می‌شود برای محافظت از پوست در برابر مضرات نور آفتاب در فصل تابستان لباس رنگی و روشن بپوشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،هوشنگ احسانی با بیان اینکه به افراد توصیه می‌شود در روزهای گرم تابستان لباس‌های رنگ روشن بپوشند، گفت: لباس‌های رنگ روشن مانع جذب نور آفتاب می‌شوند و همین امر موجب محافظت پوست در برابر مضرات نور خورشید می‌شود.

این متخصص پوست‌و‌مو افزود: لباس‌های رنگ تیره علاوه بر جذب نور آفتاب و قرار دادن فرد در برابر مضران نور خورشید موجب افزایش تعریق و از دست رفتن الکترولیت می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: علاوه بر این به افراد توصیه می‌شود برای محافظت از پوست از کرم‌های ضد آفتاب، عینک آفتابی، نقاب یا کلاه استفاده کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: افراد ضمن محافظت از پوست باید تا حد امکان از ترددهای غیرضروری در ساعات اوج تابش نور خورشید (10 صبح الی 14 بعد از ظهر) خودداری کنند.

احسانی ادامه داد: با توجه به اینکه قرار گرفتن در معرض نور خورشید فعالیت غدد تعریق را افزایش می‌دهد، به افراد توصیه می‌شود پس از پایان فعالیت‌های روزانه و بازگشت به منزل استحمام کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1163s, 19q