دلگان با ۵۰ درجه گرمترین شهر کشور شد

۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۴:۵۹ - کد خبر: 248617
دلگان با ۵۰ درجه گرمترین شهر کشور شد

سلامت نیوز:رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دلگان در ۲۴ ساعت گذشته با حداکثر دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهر کشور بوده است.

به گزار ش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دلگان در ۲۴ ساعت گذشته با حداکثر دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهر کشور بوده است.

علی ملاشاهی اظهار داشت: دلگان واقع در جنوب سیستان و بلوچستان در ۲۴ ساعت گذشته به با حداکثر دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر کشور بوده‌است.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری هواشناسی وزش باد‌های ۱۲۰ روزه همراه با گرد و خاک در شهر‌های شمالی استان در ساعات ابتدایی صبح با سرعت ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر برساعت تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.

وی ابا بیان اینکه گرمای هوا در نواحی شمالی و مرکزی سیستان و بلوچستان هم تا اواخر هفته تداوم خواهد داشت، تصریح کرد: در ارتفاعات جنوبی استان سراوان، سرباز، نیکشهر، قصرقند، فنوجو ایرانشهر طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر رشدابر، رگبار، رعد و برق و تندباد‌های شدیدی لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.

ملاشاهی عنوان کرد: طی این سه روز امکان جاری شدن روان آب، سیلابی شدن موقتی مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در ساعات بعدازظهر وجود دارد به همین دلیل بهتر است افراد از تردد در حاشیه رودخانه‌ها بپرهیزند.

وی با اشاره به اینکه آب‌های دریای عمان به ویژه در نواحی شرقی مواج است، افزود: روزگذشته ارتفاع موج به ۳.۵ متر رسیده است.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و دلگان با حداکثر دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر‌های استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.09766s, 19q