ذوالقدر تاکید کرد:

حرکت موش‌ها در شهر برشی از عمق فاجعه زیرزمین پایتخت

۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۵:۲۷ - کد خبر: 248734
حرکت موش‌ها در شهر برشی از عمق فاجعه زیرزمین پایتخت

سلامت نیوز:عضو مجمع نمایندگان تهران، حرکت موش‌ها در سطح تهران را تنها بخشی از جمعیت موش‌ها در عمق زمین دانست و تاکید کرد شهرداری باید تا قبل از ایجاد بحران، ستادی در جهت رفع این معضل مهم زیست محیطی تشکیل دهد.

به گزار ش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر در واکنش به انتشار خبری مبنی بر شناسایی 2270 منفذ موش در جنوب پایتخت گفت: در گذشته وجود حیوانات موذی از جمله موش‌ها به بافت یا منطقه خاصی محدود می‌شد، اما در شرایط کنونی این حیوانات در سطح شهر از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب گسترده شده و در جوی‌های آب، کانال‌ها و سایر بخش‌ها وجود داشته و آزادانه رفت و آمد می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید وجود این تعداد موش در سطح شهر تهران معضل مهمی است که آسیب‌های جدی محیط زیستی را به همراه دارد، کما اینکه در پی بروز هر حادثه طبیعی اعم از سیل یا زلزله با خروج موش‌ها از این منافذ به بحران تبدیل شده و مشکلاتی را برای مردم به وجود آورند، بنابراین باید به طور جدی برای از بین بردن آنها چاره‌اندیشی شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون سیاست‌هایی که برای معدوم‌سازی این حیوانات موذی اتخاذ شده و روش‌هایی که بکار گرفته شده، پاسخگو نبوده است، کما اینکه تنها در یک مقطع زمانی تعداد آنها کاهش پیدا کرده، اما بعد از مدتی تعداد زیادی از موش‌ها مجدد در سطح شهر گسترش یافتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: هم‌اکنون شهرداری تهران باید برای رفع این معضل مهم زیست محیطی کمیته‌ای را تشکیل دهد که با بررسی نواقص موجود در برنامه‌های قبلی که برای از بین بردن این حیوانات موذی اجرا شده بود، به ارائه راهکاری سازنده بپردازد، چرا که ما تنها تعدادی از این موش‌ها را که از منافذ خارج شده‌اند، مشاهده می‌کنیم، و این در حالی است که جمعیت عظیمی از این حیوانات موذی زیر زمین زندگی می‌کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، تاکید کرد: این کمیته باید متشکل از متخصصانی باشد که بتوانند مشخص کنند چه تعداد از این موش‌ها زیر زمین زندگی می‌کنند، همچنین راه‌های مبارزه با آنها را بررسی کند و با استفاده از روش‌های نوین موفق در دنیا مانع از تداوم این مشکل شود تا در آینده این مورد هم به معضلات مهم تهران اضافه نشود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.51134s, 19q