هر 3 روز یك كارگاه شیشه در كشور كشف می‌شود

۱۳۸۹/۱۲/۰۷ - ۱۵:۰۶ - کد خبر: 24879
سلامت نیوز :رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اعلام انهدام 24 كارگاه تولید «شیشه» در كشور گفت: از 14 دی تا امروز تقریباً هر 3 روز یك كارگاه تولید شیشه كشف و منهدم شده است.

به گزارش فارس سردار حمید‌رضا حسین آبادی در جمع خبرنگاران گفت: با ابلاغ قانون جدید مبارزه با مواد مخدر تلاش پلیس در این زمینه افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: در 11 ماه گذشته 370 تن انواع مواد مخدر از قاچاقچیان كشف شده است.

* كشف 23 تن هروئین در كشور

سردار حسین آبادی افزود: در 11 ماه گذشته 23 تن هروئین كشف شده كه 90 درصد آن را هروئین مخرب كراك تشكیل می‌دهد.

این مقام نیروی انتظامی تصریح كرد: در 11 ماه گذشته 210 هزار نفر در ارتباط با قاچاق، تولید و توزیع و ترانزیت مواد مخدر در كشور دستگیر شدند.

سردار حسین آبادی گفت: طی 11 ماه گذشته مأموران مبارزه با مواد مخدر موفق به انهدام هزار و 707 باند مواد مخدر در كشور شدند.

* هزار و 300 كیلوگرم شیشه كشف شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اعلام كرد: روانگردان‌ها و مواد مخدر صنعتی یكی از مشكلات جدی كشور و پلیس است كه در این زمینه هزار و 300 كیلوگرم شیشه توسط پلیس طی 11 ماه گذشته كشف شده است.

وی اظهار داشت: 48 هزار نفر نیز در ارتباط با تولید، توزیع و ترانزیت شیشه در كشور دستگیر شدند.

سردار حسین آبادی با اشاره به اینكه از آغاز اجرای قانون جدید مبارزه با مواد مخدر در 14 دی گفت: از 14 دی تاكنون 24 كارگاه تولید شیشه در كشور شناسایی و منهدم شده است و پرونده آنان پس از تكمیل به محاكم قضایی ارسال شده است.

وی ارسال داشت: 7 هزار و 600 نفر در زمینه خرید و فروش و ترانزیت شیشه از 14 دی تاكنون دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شدند.

این مقام نیروی انتظامی گفت: از ابتدای امسال شاهد روند كاهش كشفیات مواد مخدر هستیم به طوری كه امسال شاهد 27 درصد كاهش كشفیات هستیم.

سردار حسین آبادی ادامه داد: 3 دلیل كاهش كشفیات به دلیل افزایش قیمت مواد مخدر، بالا بودن ریسك به دلیل افزایش 3 برابری قیمت مواد مخدر و انسداد مرزها است.

سردار حسین آبادی گفت: در حال حاضر عمده كشفیات مواد مخدر در جنوب استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب كرمان است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: پس از انسداد مرزها مشكل جدیدی برایمان به وجود آمده و آن هم ورود مواد مخدر به كشور از طریق دریای عمان و خلیج فارس است.

سردار حسین آبادی گفت: قاچاقچیان تریاك و حشیش را از خلیج گواتر وارد كشور می كنند كه طبق هماهنگی‌های انجمن شده كنترل پلیس بر دریا تشدید خواهد شد.

این مقام نیروی انتظامی گفت: شیوع آفت در مزارع كشت خشخاش باعث كاهش 48 درصدی تولید تریاك در افغانستان شد.

* قیمت تریاك در افغانستان 160 درصد افزایش یافت

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: قیمت تریاك با كاهش 48 درصد تولید تریاك در افغانستان 160 درصد افزایش یافت و از كیلویی 48 دلار به 200 دلار رسید.

سردار حسین آبادی تصریح كرد: با توجه به افزایش قیمت سال آینده وضعیت تولید خشخاش در افغانستان بدتر خواهد شد زیرا گرایش كشاورزان به كشت و تولید خشخاش به علت قیمت بالا افزایش می‌‌‌یابد.

* افغانستان اولین تولید كننده حشیش دنیا

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: كشت حشیش با تشویق نیروهای غربی در افغانستان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: غربی‌ها به دنبال تولید مواد مخدر كم خطرتر در افغانستان برای تغییر الگوی مصرف در اروپا هستند.

سردار حسین آبادی گفت: غربی‌ها تولید هروئین كراك برای ایران و منطقه را در دستور كار قرار داده و از طرفی حشیش را كه كم‌خطر‌تر از دیگر مواد مخدر است را برای اروپا در نظر گرفتند.

وی اظهار داشت: هزار و 500 تن حشیش در سال 2010 در افغانستان تولید شده و افغانستان بزرگترین تولید كننده حشیش در دنیاست.

* ضوابط و شرایط كمپ‌های ترك اعتیاد تعدیل می‌شود

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: برخورد با كمپ‌های غیرمجاز ترك اعتیاد به طور جد دنبال خواهد شد و پلیس با هرگونه برخورد غیرانسانی و غیرعلمی در این زمینه به شدت مخالف است.

سردار حسین آبادی تصریح كرد: شرایط و ضوابط كمپ‌های ترك اعتیاد تعدیل می‌شود تا كمپ‌های غیرمجاز بتوانند خود را با ضوابط و استانداردها وفق دهند.

وی اظهار داشت: پیش از این ضوابط سختگیرانه و استانداردهای بالایی برای كمپ‌های در نظر گرفته شده بود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر از آموزش 10 نفر از كاركنان وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان خبر داد و افزود: این افراد طی دوره آموزشی به مدت یك هفته با مسائل تولید و كشت خشخاش و مواد مخدر آشنا می‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.29233s, 18q