رئیس سازمان غذا و دارو:

مشکلی در تأمین ارز دارویی کشور نداریم

۱۳۹۷/۰۵/۰۱ - ۱۴:۵۲ - کد خبر: 249167
مشکلی در تأمین ارز دارویی کشور نداریم

سلامت نیوز:رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه به دلیل تأخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات حوزه دارو، شرکت‌های دارویی به شدت تحت فشار هستند، گفت: در تأمین ارز دارویی کشور، مشکلی وجود ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، غلامرضا اصغری در ارتباط با موضوع در بحث تامین دارو اظهار داشت: خوشبختانه با وعده هایی که رییس سازمان تامین اجتماعی در اجلاس اخیر روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور داد، در صورتی که این سازمان، مطالبات سه ماه اول امسال را در مردادماه پرداخت کند، می تواند به شرکت های دارویی کمک کند.

وی تصریح کرد: امیدواریم که سازمان برنامه و بودجه نیز به سازمان بیمه سلامت کمک کند تا آنها نیز بتوانند مطالبات حوزه دارو خود را پرداخت کنند و به دنیال آن، شرکت ها توانایی تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود را داشته باشند.

رئیس سازمان غذا و دارو یادآور شد: عمده تلاش ما این است که شرکت های تولید کننده داخلی دارو، تقویت شوند تا به اندازه کافی، به تولید دارو بپردازند و کشور دچار مشکل روبرو نشود،البته در حال حاضر، وضعیت دارو در کشور مناسب و کمبودهای دارویی، محدود است.

اصغری با اشاره به تشکیل منظم جلسات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی دولت، گفت: در تامین ارز مورد نیاز برای تامین داروی کشور، مشکلی وجود ندارد و ارزهای غیر از یورو، به راحتی تهیه می شود، اما مشکل این است که شرکت های تولیدکننده و واردکننده دارو برای تهیه ارز مورد نیاز، به ریال و نقدینگی نیاز دارند که این مبالغ، همان مطالباتی است که شرکت ها از بیمه‌ها دارند.

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو در پایان اظهار داشت: وزیر بهداشت نیز تاکید دارد که اگر در کشور شرایط تحریم حکمفرما باشد، باید برای مقابله با آن آماده باشیم و ذخایر دارو و تجهیزات پزشکی به مقدار کافی وجود داشته باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.90086s, 18q