روزگار فرهنگيان

۱۳۹۷/۰۵/۰۱ - ۱۵:۰۳ - کد خبر: 249171
روزگار فرهنگيان

سلامت نیوز:پس از تاخير كم‌سابقه چهارماهه در صدور حكم‌هاي كارگزيني فرهنگيان، مشخص شد كه چيزي حدود ١٠ درصد به حقوق فرهنگيان كشور افزوده شده است كه با كسر مقرري ماه اول- كه چندين سال است سخت محل پرسش و اعتراض آموزگاران است و پاسخي قانع‌كننده هم به آن داده نمي‌شود- حدود ٢ درصد از اين ١٠ درصد افزايش حقوق سالانه نيز از دست مي‌رود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اعتماد ،و اين در حالي است كه به هنگام تحويل و تصويب لايحه بودجه، سخن از افزايش پلكاني حقوق تا ٢٠ درصد مي‌رفت. چنين به نظر مي‌رسد كه اين تاخير ٤ ماهه به دليل اين بود كه بحث ٢٠ درصدي افزايش حقوق، مشمول مرور زمان و فراموش شود.

متاسفانه در دولت دوازدهم نيز فرادستان آموزش و پرورش، ناتوان‌تر از چانه‌زني درباره حقوق حقه فرهنگيان هستند و خود را تنها مجري مصوبات دولت و مجلس مي‌دانند و تنها كاري كه گويا از دست‌شان برمي‌آيد اين است كه اعلام كنند ما هم از اين روند ناراضي هستيم اما چه كنيم كه قانون است و بايد آن را اجرا كنيم! و به اين پرسش پاسخ نمي‌دهند

كه اگر قرار است فقط مجري قانون باشند پس چه نقشي در تصميم‌سازي و تصميم‌گيري‌ها دارند و چه تفاوتي با هر فرد ديگري دارند كه فقط مجري قانون باشد. من فكر مي‌كنم كسي كه به راستي به روندي اعتراض دارد و فقط خود را مجري حكم‌ها و تصميم‌هاي ناعادلانه مي‌بيند به راهي به نام استعفا هم بايد فكر كند.

تورم بالاي اين روزها، كه بيش از هر چيز خود را در قيمت مسكن و به ويژه افزايش اجاره‌بهاي مسكن نشان مي‌دهد و همچنين آمار و ارقام خرد و كلان اختلاس‌هايي كه هر روز از گوشه و كنار كشور افشا و رسانه‌اي مي‌شود براي طبقه ضعيف و متوسط جامعه، از جمله آموزگاران، فضاي شديدي از نارضايتي پديد آورده است.

بخش چشمگيري از فرهنگيان، به ويژه در تهران و شهرهاي بزرگ، اجاره نشين هستند كه اين روزها سخت درگير افزايش بي‌حساب و كتاب اجاره‌هاي مسكن هستند.

امسال يك فرهنگي با حدود ٢٥ سال پيشينه كاري، چيزي حدود ٢٥٠ هزار تومان افزايش حقوقي سالانه داشته است كه به جرات مي‌توان گفت در تهران و برخي شهرهاي بزرگ، دو برابر اين مقدار را بايد فقط براي افزايش بهاي اجاره ماهانه خانه‌اش درنظر بگيرد. وضعيت معيشتي فرهنگيان، روز به روز دارد بدتر مي‌شود و متاسفانه گويا كسي پاسخگو نيست!

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.80875s, 19q