بیست و دومین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی ایران برگزار می شود

۱۳۸۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۴۸ - کد خبر: 25019
سلامت نیوز : بیست و دومین كنگره جامعه پزشكان داخلی ایران 22 تا 25 اردیبهشت ماه سال آینده در مركز همایش های رازی تهران برپا می شود.
      دكتر ایرج خسرونیا، رئیس جامعه پزشكان متخصص داخلی ایران با اعلام این خبرگفت: با توجه به شیوع  سرطان ها در كشور، رویكرد اصلی این كنگره توجه به بحث پیشگیری از سرطان هاست.
      وی ادامه داد: رابطه گسترش اعتیاد و ابتلا به سرطان، تغییر عادات غذایی مردم و رابطه آن با سرطان ها طی نشست هایی در این كنگره به بحث و هم اندیشی گذاشته خواهد شد.
      دكتر خسرونیا، توجه به اخلاق پزشكی را از دیگر رویكردهای این كنگره برشمرد و تصریح كرد: اطلاع رسانی به موقع قبل و پس از شروع درمان به بیماران از حقوق بیماران است.
      وی با تاكید اینكه اطلاع بیماران از دارویی كه مصرف می كنند یا عمل جراحی كه روی آنان انجام می شود، جزو حقوق مسلم بیماران است، تصریح كرد: بیمار می بایست، بداند كه روش درمانی كه روی وی اعمال می شود، چه منافع و مضراتی دارد و خود بیمار با اطلاع از این موارد می بایست در مورد روند درمان تصمیم صحیح بگیرد.
      رئیس بیست و دومین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی گفت: متاسفانه اطلاع رسانی به بیماران كه جزو حقوق مسلم آنان و جزو اخلاق پزشكی محسوب می شود در جامعه مورد غفلت واقع شده كه تاكید كنگره بیست و دوم جامعه پزشكان متخصص داخلی، توجه دادن جامعه پزشكی به این بعد از اخلاق پزشكی است.
      وی افزود: همچنین تازه های گوارش، غدد، قلب و عروق، خون، كلیه، ریه، بیماری های عفونی، نورولوژی، روماتولوژی و روانپزشكی در این كنگره به متخصصان ارایه خواهد شد.
      دكتر خسرونیا ابراز امیدواری كرد در كنگره امسال بیش از 1500 شركت كننده و 200 سخنران حضور یابند.
      وی اضافه كرد: از تعدادی استادان خارج از كشور از كشور های آلمان، انگلیس، فرانسه و ... در این كنگره دعوت به عمل آمده است.
     رئیس جامعه پزشكان متخصص داخلی همچنین از برپایی نمایشگاه جانبی بیست و دومین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی ایران خبر داد و یادآور شد: 50 غرفه به عرضه آخرین دستاوردهای لوازم پزشكی و دارویی خواهند پرداخت.
      وی گفت: در این كنگره پزشكان متخصص داخلی، فوق تخصص های رشته مختلف، پزشكان عمومی، جراحان عمومی، پزشكان اطفال و رادیولوژیست ها شركت خواهند كرد.
      دكتر خسرونیا اظهار داشت: تا كنون حدود 120 مقاله به دبیرخانه این كنگره رسیده است كه در جلسه ای كه با حضور بیش از 50 نفر از اعضای هیات علمی كنگره برپا شده است، تعدادی از این مقالات انتخاب شدند كه به صورت سخنرانی و پوستر ارایه خواهد شد.
      گفتنی است، این كنگره از سوی جامعه پزشكان متخصص داخلی ایران و با همكاری استادان كلیه دانشگاه های كشور و فوق تخصص های طب داخلی برپا می شود. 


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28292s, 18q