انتقال خون شکل مدرن حجامت/ انتقال هپاتیت دور از ذهن نیست

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۰:۱۱ - کد خبر: 250476
انتقال خون شکل مدرن حجامت/ انتقال هپاتیت دور از ذهن نیست

سلامت نیوز:مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، طب انتقال خون را نوع علمی حجامت معرفی کرد و گفت: انتقال بیماری های عفونی از طریق روش سنتی انتقال خون، یکی از چالش های پیش روی این حوزه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر،دکتر علی اکبر پورفتح اله به مقوله حجامت در جامعه اشاره کرد و افزود: حجامت بخشی از تاریخ پر افتخار انتقال خون در ایران است که به دانش روز تبدیل شده است.

وی ادامه داد: امروزه شکل مدرن حجامت، همین طب انتقال خون است که می تواند با الگوی علمی، در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد. طب انتقال خون، حتی برای کسانی که منع اهدای خون دارند، می تواند کاربرد داشته باشد.

پورفتح اله، از انتقال بیماری های عفونی همچون هپاتیت B و C ، به عنوان چالش های انتقال خون نام برد و افزود: انتقال این عفونت ها از طریق روش سنتی انتقال خون که همان حجامت باشد، بیشتر محتمل است. با توجه به پیدایش پاتوژن ها و بیماری های نوظهور، یکی از تئوری های در انتقال این بیماری ها، حجامت است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، ادامه داد: ساختار ژنی آنها در بدن انسان وجود دارد و این شیوه می تواند در بافت های انسانی، ایجاد مشکل کند. زیرا، خون رها شده مشکلاتی برای سلامت فرد ایجاد می کند.

پورفتح اله تاکید کرد: کسانی که به هر دلیلی اعتقاد به حجامت دارند و سلامت هستند، انتقال خون را تجربه کنند که نوع مدرن این شیوه سنتی است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35753s, 18q