تبعات گرفتن زن دوم چیست؟

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۳:۲۲ - کد خبر: 250524
تبعات گرفتن زن دوم چیست؟

سلامت نیوز-*حسین محرابی: بدون تردید این اتفاق باعث تیره شدن روابط شما و فرزندانتان خواهد شد زیرا آن ها ممکن است برداشت هایی مانند تنوع طلبی شما یا مظلوم واقع شدن مادرشان یا ... از موضوع داشته باشند و بنا بر نوع قضاوتی که می کنند، واکنش نشان دهند و به طور طبیعی نباید منتظر تشویق و تحسین آن ها باشید.


به گزارش سلامت نیوز، یکی از خوانندگان روزنامه خراسان پرسیده است:سوال من این است که تبعات گرفتن زن دوم با رضایت زن اول چیست؟ بنده از زندگی خود راضی ام و سه فرزند، دو دختر و یک پسر دارم که دخترانم در حال تحصیل در دانشگاه دولتی هستند.

پاسخ:

برادر گرامی، شما هیچ اشاره ای به سن، شغل و موقعیت خود و همچنین دلیل فکر کردن به این موضوع نکرده اید ولی در عین حال، نکات زیر را برای کمک به شما ذکر می کنم.

چرا تصمیم به گرفتن زن دوم دارید؟
به طور معمول انسان ها برای هرکاری که انجام می دهند یا تصمیم به انجام آن می گیرند، احساس نیاز می کنند و دلایل مشخصی دارند و همان طور که بعد از احساس تشنگی، اقدام به نوشیدن آب می کنید، برای ازدواج دوم هم حتما احساس نیاز می کنید و اگر چنین است یعنی این که کمبودهایی وجود دارد و این موضوع با صحبت تان درباره رضایت از زندگی، در تضاد است.

تبعات گرفتن زن دوم
در عین حال، برخی از تبعات ازدواج دوم را به اختصار مرور می کنیم. درخور ذکر است این موارد فقط گوشه ای از تبعات کلی و اجتناب ناپذیر ماجراست و مشکلات نانوشته زیادی در مسیر زندگی های چند همسری ایجاد می شود که حلاوت و آرامش خانواده را سلب می کند.

تاثیر بر روابط زوج ها
یکی از ویژگی های بارز یک رابطه زن و شوهری سالم، تمامیت خواهی و داشتن حس مالکیت به همسر است و بدون تردید، حتی اگر همسرتان رضایت خودش را برای ازدواج دوم شما اعلام کند، مطمئن باشید از صمیم قلب راضی به این موضوع نخواهد بود و این مسئله می تواند به مرور بر کیفیت روابط شما اثر نامطلوب داشته باشد. از طرفی اضافه شدن یک فرد جدید با انتظارات و سلایق متفاوت، باعث سرگرم شدن شما به حضور و نیازهای وی و در نتیجه کمتر شدن توجه تان به همسر اول خواهد شد و این موضوع به معنی سرد شدن رابطه شما و ایشان است. نکته دیگری که در این باره وجود دارد، مقایسه های شما بین این دو نفر است که به تدریج باعث بروز اختلافات و تنش های زیادی بین شما و ایشان خواهد شد.

تاثیر بر روابط شما و فرزندان تان
بدون تردید این اتفاق باعث تیره شدن روابط شما و فرزندانتان خواهد شد زیرا آن ها ممکن است برداشت هایی مانند تنوع طلبی شما یا مظلوم واقع شدن مادرشان یا ... از موضوع داشته باشند و بنا بر نوع قضاوتی که می کنند، واکنش نشان دهند و به طور طبیعی نباید منتظر تشویق و تحسین آن ها باشید.

تاثیر بر روابط اجتماعی
با عنایت به فرهنگ و عرف موجود در جامعه، ازدواج دوم به راحتی پذیرفته نمی شود و حتی در نگاه اول، نوعی بار منفی در قضاوت دیگران وجود دارد که می تواند بر جایگاه اجتماعی و شخصیت حقوقی شما اثر منفی و نامطلوبی داشته باشد.
بنابراین قبل از این که بخواهید اقدامی در این زمینه انجام دهید، بهتر است ابتدا آسیب های موجود در زندگی فعلی و رابطه با همسرتان را شناسایی و برای رفع آن ها اقدام کنید. در نهایت مزایا و معایب این اقدام را با هم بسنجید و آن گاه تصمیم نهایی را بگیرید.

اگر دلیل قانع کننده ای دارید
با این حال اگر دلیل قانع کننده ای از نظر خودتان برای ازدواج دوم دارید که توانسته اید رضایت همسر اول تان را هم کسب کنید، اولا بدانید که این موضوع نیاز به آگاهی از ظرافت های بسیاری دارد که باید قبل از ازدواج درباره آن ها بدانید و ثانیا به یک مشاور متعهد مراجعه کنید تا در تصمیم گیری تان دچار خطا نشوید.

* روان شناس

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.52167s, 19q