سخنگوی سازمان غذا و دارو:

مکمل‌ تغذیه‌ای و ورزشی، کالای اساسی نیست

۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۱۰:۴۳ - کد خبر: 250754
مکمل‌ تغذیه‌ای و ورزشی، کالای اساسی نیست

سلامت نیوز:سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره تخصیص یا عدم تخصیص ارز ترجیحی دولتی به مکمل‌های تغذیه‌ای عنوان کرد: مکمل‌های تغذیه‌ای، رژیمی و ورزشی از ابتدای تغییر مقررات ارزی و تخصیص ارز دولتی به دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی هم گروه هدف ارز دولتی نبودند و کماکان هم نخواهند بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور با بیان این مطلب گفت: مکمل‌های تغذیه‌ای، رژیمی و ورزشی، بطور کلی در دسته داروها و کالاهای استراتژیک و اساسی بشمار نمی‌روند. بنابراین قیمت آن نیز مشمول کمیسیون قیمت‌گذاری و تخصیص ارز دولتی و ترجیحی نبوده و نخواهد بود و در این خصوص اتفاق جدیدی رخ نداده است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، مشاور اطلاع رسانی رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: بیش از ۴۶ مکمل با تولید مشابه داخلی در حد حداقل نیمی از روند مصرف قبلی کشور ممنوع‌الورود شده، صدور مجوز واردات و IRC جدید برای واردات مکمل‌های آمریکایی از هر نوعی نیز ممنوع شده و فرآیند قیمت‌گذاری آنها نیز با تعامل سندیکاهای مربوطه و خارج از کمیسیون قیمت‌گذاری سازمان غذا و دارو انجام می‌شده است و تا حد ممکن این روال ادامه خواهد یافت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.4919s, 19q