"خنکی هوا" علت بازگشت متکدیان به تبریز

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 250985
"خنکی هوا" علت بازگشت متکدیان به تبریز

سلامت نیوز: نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی "خنکی هوا" را علت بازگشت متکدیان به تبریز عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا،علیرضا بیگی (نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی) درباره چرایی بازگشت دوباره متکدیان به تبریز گفت: پدیده تکدی‌گری در تبریز اصلا بروز و ظهور ندارد و آنچه که به عنوان تکدی‌گری در آنجا وجود دارد، مربوط به حضور مسافران نیازمندی است که در این شهر اقدام به تکدی‌گری می‌کنند.

وی با بیان اینکه تکدی‌گری در تبریز به شکلی که در خیابان‌های تهران و سایر شهرهای کشور به صورت آشکار دیده می‌شود، وجود ندارد، تصریح کرد: در تبریز تشکیلات منسجمی داریم که نیازمندان از طریق آنها شناسایی و گردآوری می‌شوند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم تبریز به متکدیان کمک نمی‌کنند و همه کمک‌هایشان را از طریق موسسات که در این زمینه فعالیت می‌کنند به نیازمندان می‌رسانند، خاطرنشان کرد: حتی اگر متکدیان در شهر تبریز فعالیت کنند، از آنجا که از جانب مردم کمکی به آنها نمی‌شود، قطعا توسعه پیدا نمی‌کند و فضای مناسب برای تکدی‌گری در تبریز مهیا نیست. در حقیقت آنچه که باعث توسعه تکدی‌گری می‌شود، ترحم مردم نسبت به این افراد است.

بیگی با تاکید براینکه متکدیانی که در سطح شهر فعالیت می‌کنند، مستحق نبوده و یک سری افراد شیاد هستند، گفت: حضور گدایان در تبریز سازمان یافته و در ارتباط با رویداد تبریز 2018 نیست. در این فصل از سال به جهت کثرت مسافرانی که در این شهر شاهد هستیم، ممکن است این گونه موضوعات نیز دیده شود. معمولا در فصل زمستان حضور متکدیان را در جنوب کشور شاهد هستیم، و در تابستان که هوا در تبریز خنک‌تر است، طبیعتا متکدیان را در این شهر می‌بینیم و یک موضوع سازمان یافته نیست.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.11319s, 18q