هنگام استفاده از برگ های آلوئه ورا دقت کنید!

۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۰۹:۵۸ - کد خبر: 251040
هنگام استفاده از برگ های آلوئه ورا دقت کنید!

سلامت نیوز:ژل آلوئه ورا برخی از مشکلات گوارشی بیماران را برطرف و مانند یک مسکن و آرامبخش عمل می کند . گاهی مصرف آب این گیاه برای تنظیم اسید معده توصیه می شود؛ اما آماده سازی این ژل از برگ های تازه در شرایط غیر آزمایشگاهی به اقداماتی محتاطانه نیاز دارد، زیرا حاوی موادی است که ممکن است سرطان زا باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ، در سال های اخیر این گیاه به دلیل خاصیت پاک کنندگی و سم زدایی به ماده مصرفی محبوب در بین مردم تبدیل شده است.

این گیاه علفی وچند ساله با همه خاصیت هایی که دارد از زمان های قدیم توسط حاشیه نشینان دریای مدیترانه همواره با احتیاط مصرف می شود و آماده سازی آن بدون اطلاع قبلی خطراتی به همراه دارد، بنابراین مصرف مستقیم آن هرگز توصیه نمی شود.
در قسمت بیرونی این گیاه شیره ای زردرنگ به نام لاتکس ترشح می شود که خاصیت ملین قوی دارد و مصرف بیش از حد آن سیستم هاضمه را به هم می ریزد.


گیاه آلوئه ورا ( آلوورا ) حاوی مشتقات هیدروکسی آنتراسن است که اثر مولکولی آن به حدی قوی است که هرسال موجب عوارض جانبی زیادی می شود.علاوه بر این آژانس ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) طی اطلاعیه منتشر شده در سال 2018 اعلام کرد این مشتقات به دی ان ای آسیب می رساند و سرطان زاست؛ ولی متاسفانه با وجود خطرات مستند و ثابت شده همچنان سایت های زیادی مردم را تشویق و ترغیب به استفاده از این گیاه می کنند بدون این که راه و روش صحیح استفاده از آن و خطرات احتمالی آن را اطلاع رسانی کنند.این آژانس همچنین تاکید می کند از شیره تلخ زرد رنگ اولیه هنگام جدا کردن برگ ها به نام آلوئه لاتکس، نباید استفاده شود و فقط باید ژل شفاف واقع در مرکز آن مصرف شود.


دبیر کل بهداشت و درمان اروپا با همکاری آژانس بین المللی ایمنی مواد غذایی برای ارزیابی و سنجش خطرات مربوط به مصرف این گیاه تلاش می کند؛ تا به دست آمدن نتیجه قطعی در این زمینه، به زنان باردار و شیرده ، کودکان و افراد ضعیف توصیه می شود از مصرف این گیاه اجتناب کنند.
آلوئه ورا جزء اصلی بسیاری از محصولات پوستی است که به حفظ جوانی پوست کمک می کند.آلوئه ورا در هرکرم پوستی باعث افزایش عملکرد آن به عنوان یک نگه دارنده سلولی می شود.این گیاه باخواص ضد پیری روی پوست اثر می گذارد و آن را تازه، نرم، بدون چروک و روشن نگه می دارد.خواص آلوئه ورا باعث می شود کرم های پوستی به سرعت در لایه های مختلف پوست، حتی عضلات سطح بدن نفوذ کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.6159s, 18q