از جوهر نمك استفاده نكنید

۱۳۸۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 25139
از جوهر نمك استفاده نكنید

سلامت نیوز : رییس مركز تحقیقات مسمومین ایران و رییس بخش مسمومین بیمارستان لقمان از شهروندان به ویژه زنان خانه دار خواست هنگام خانه تكانی نوروزی و ضد عفونی كردن سرویس بهداشتی منازل، از جوهر نمك استفاده نكنند.
 
عبدالكریم پژومند در گفت و گو با ایرنا افزود: همه ساله هنگام فرا رسیدن ایام نوروز، شمار زیادی از افراد به ویژه زنان خانه دار دچار مسمومیت می شوند كه این میزان تنها در بخش فوریت های بیمارستان لقمان تهران، یكصد نفر است.
وی ادامه داد: خطر هنگامی شدت می یابد كه مواد شوینده دیگر با جوهر نمك مخلوط می شود و برای پاك كردن جرم های وان، دستشویی و دیگر لوازم خانه، استفاده شوند.
این استاد متخصص سم شناسی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی خاطرنشان كرد: مخلوط جوهر نمك با دیگر شوینده ها، گاز خطرناكی به نام گاز كلرامین ایجاد می كند كه این گاز موجب سوختگی راه های تنفسی، اختلال تنفسی، انسداد راه های تنفسی و حتی مرگ می شود.
وی افزود: این مواد به ویژه در محیط های بسته خانه یا محیط های با سقف كوتاه نباید استفاده شوند چراكه گاز خطرناك این مواد بطور ناگهانی آزاد می شود و با استنشاق در محیط بسته موجب افت اكسیژن خون خواهد شد.
رییس بخش مسمومین بیمارستان لقمان از شهروندان خواست به جای جوهر نمك از دیگر تمیزكننده ها استفاده كنند و اگر ناگزیر به استفاده از جوهر نمك هستند، آن را در محیط باز و به میزان بسیار جزئی مصرف كنند و آن را با دیگر شوینده ها تركیب نكنند.
پژومند یادآور شد: سایر تمیزكننده ها مانند شیشه شوها ، خطرات چندانی ندارند و مردم باید حتما تمیزكننده ها را در بسته بندی های مناسب بهداشتی و مجاز تهیه كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.68259s, 19q