بیمه تکمیلی خبرنگاران صندوق هنر در "کما"

۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۵:۴۸ - کد خبر: 251456
بیمه تکمیلی خبرنگاران صندوق هنر در "کما"

سلامت نیوز: بیش از یک ماه از دریافت حق بیمه تکمیلی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران توسط صندوق اعتباری هنر و بیمه سرمد می‌گذرد اما همچنان این اسامی به مراکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد بیمه سرمد ارسال نشده و کسی هم پاسخگو نیست!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم؛ فراخوان صندوق اعتباری هنر برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در قالب سه طرح "امید، آرامش و رفاه" از دوازدهم تیر ماه سال جاری آغاز و مهلت یک هفته‌ای برای آن در نظر گرفته شد و نهایتا 21 تیر ماه به اتمام رسید.

با وجود اینکه انتظار می‌رفت این مدت زمان تمدید شود اما در نهایت این اتفاق نیفتاد.

تفاهم‌نامه امسال صندوق اعتباری هنر با «بیمه سرمد» منعقد شده و این سؤال برای بسیاری از خبرنگاران تحت پوشش بیمه تکمیلی صندوق هنر وجود دارد که این صندوق چه اصراری بر انعقاد قرارداد با یک شرکت بیمه‌ای گمنام و ناآشنا نزد فعالان بیمه‌ای داشته است و در عین حال متقاضیان بیمه تکمیلی صندوق هنر با افزایش قیمت در هر سه طرح در نظر گرفته شده (بابت بیمه عمر اجباری برای بیمه‌شده اصلی) به نسبت سال گذشته مواجه شدند به گونه‌ای که طرح امید به مبلغ 1,288,000 ریال، طرح آرامش به مبلغ 4,188,000 ریال و طرح رفاه به مبلغ 6,788,000 ریال با افزایش مواجه بوده است.

اما در حالیکه انتظار می‌رفت بیمه سرمد که طرف قرارداد با صندوق اعتباری هنر است از زمان پرداخت حق بیمه‌های خبرنگاران و روزنامه‌نگاران به صندوق هنر مانند سایر بیمه‌ها جوابگوی مراجعات بیمه‌شدگان خود به مراکز درمانی باشد اما متأسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

در حالیکه بیش از یک ماه (40 روز) از زمان پرداخت حق بیمه خبرنگاران و سایر بیمه‌شدگان صندوق هنر می‌گذرد اما متاسفانه در حال حاضر بیمه‌شدگان این صندوق در صورت مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد "بیمه سرمد"، با این پاسخ مواجه می‌شوند که"نام شما در لیست بیمه‌شدگان سرمد وجود ندارد!"

بنابر اعلام مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سرمد، لیست اسامی گروه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران به مراکز طرف قرارداد با این بیمه ارائه نشده یا به عبارتی هنوز در سامانه آنلاین این بیمه برای استعلام‌، بارگذاری نشده است.

اهالی رسانه تاکنون طی تماس‌هایی با خبرگزاری تسنیم خواهان پیگیری این موضوع و دلیل تأخیر و کوتاهی صندوق هنر در ارسال اسامی خبرنگارانی شدند که حق بیمه خود را به صندوق هنر پرداخت کرده‌اند.

از آنجایی که سید حسین سیدزاده؛ مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در مراسم امضای تفاهم‌نامه بیمه درمان هنرمندان با بیمه سرمد عنوان کرده بود که «این صندوق خدمت‌رسان قشری است که شریف‌ترین و کم توقع‌ترین افراد را شامل می‌شوند؛ بر همین اساس باید در سرویس‌دهی به این قشر منظم، شفاف و پاسخگو عمل کنیم»، سعی کردیم دلیل این تعلل و تاخیر صندوق هنر را از مسئولان آن پیگیری کنیم که تاکنون با وجود تماس‌های مکرر، پاسخی از سمت آنها دریافت نکرده‌ایم.

در تماس تعدادی از خبرنگاران با بخش پشتیبانی بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر هم به آنان گفته شده که "در صورت نیاز مبرم یا بالا بودن هزینه درمان، حضوراً به دفتر این صندوق مراجعه کرده و معرفی‌نامه‌ای را به نام مرکز درمانی دریافت کنند" اما متاسفانه علی‌رغم این قول مساعد، این صندوق حتی از ارائه معرفی‌نامه به خبرنگاران تحت پوشش نیز دریغ کرده است.

با وجود اینکه طی تماس‌های مکرر با مسئولان این صندوق، پاسخی شفاف و قطعی درباره این مشکلات دریافت نکردیم و خبرنگاران واریزکننده وجه بیمه تکمیلی به حساب صندوق هنر این سؤال را دارند که چرا برخلاف واریز قطعی حق بیمه‌ تکمیلی تا این لحظه، لیست اسامی خبرنگاران برای بیمه سرمد ارسال نشده است و عملا آنها از دریافت خدمات بیمه‌ای محروم مانده‌اند؟ آیا قرار نیست برای یک بار هم که شده خدمات اعلامی صندوق هنر بدون مشکل و در تاریخ مقرر پس از واریز وجه بیمه، ارائه شود؟!

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.44047s, 20q