پوكی استخوان به 35 ساله‌ها رسید، حذف یارانه شیر خطرناك است

۱۳۸۹/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۳ - کد خبر: 25195
پوكی استخوان به 35 ساله‌ها رسید، حذف یارانه شیر خطرناك است
سلامت نیوز :یك متخصص تغذیه گفت: بیش از 90 درصد مردم به علت كم مصرف كردن شیر كلسیم كافی مصرف نمی‌كنند و امروزه شاهد بروز پوكی استخوان در زنان زیر 35 سال هستیم.

مرتضی صفوی در گفت‌وگو با فارس، افزود: به دلیل اینكه از حضور كارشناسان در برخی از مباحث اختصاصی مربوط به یارانه‌ها استفاده می‌شود دچار مشكلاتی می‌شویم.

وی گفت: بیش از 90 درصد مردم كشور شیر یارانه‌ای دریافت نمی‌كنند و بالای 90 درصد مردم جامعه كلسیم كم دریافت می‌كنند و امروزه مشكلات پوكی استخوان در سنین پایین پیدا می‌كند.

این متخصص تغذیه ادامه داد: امروزه پوكی استخوان را در سنین 35 سالگی نیز شاهد هستیم و در كودكان نیز كمبود كلسیم وجود دارد كودكانی كه كلسیم به میزان كافی دریافت نمی كنند، كوتاه قد می شوند.

وی گفت: اگر بحث شیر یارانه‌ حل نشود شاهد مشكلات بیشتری خواهیم بود و اختصاص یارانه به شیر یكی از ضروریات است.

وی گفت: متاسفانه در كشور هر نفر سالانه حدود 30 كیلوگرم قند و شكر مصرف می‌كنند كه از معدل جهانی بالاتر است و حدود 17 كیلوگرم روغن مصرف می‌كند كه آن بیشتر از معدل جهانی آن است ولی ایرانیان لبنیات را به میزان بسیار كم مصرف می‌كنیم كه نگران كننده است بنابراین بهتر است به جای حذف یارانه شیر یارانه روغن و قند و شكر را به شیر اختصاص دهیم تا مردم سالمتری داشته باشیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.91517s, 18q