نقص سیستم ایمنی مهمترین عامل مرگ و میر نوزادان است

۱۳۸۹/۱۲/۱۵ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 25215
سلامت نیوز :کارشناسان بهداشت و سلامت اطفال در هند تاکید کردند که نقص سیستم ایمنی بدن مهمترین دلیل مرگ و میر نوزادان در این کشور است.

به گزارش  ایسنا، این کارشناسان می‌گویند بیماری‌های نقص سیستم ایمنی یا (PIDs) در شرایطی بروز می‌کنند که نوزادان تازه متولد شده سیستم ایمنی ضعیفی در برابر انواع بیماری‌ها داشته باشند.

نوزادانی که با سیستم ایمنی ضعیف به دنیا می‌آیند در واقع نسبت به ابتلای مجدد به عفونت‌های تهدید کننده، آسیب پذیرتر هستند. این عفونت‌های خطرناک عبارت از عفونت‌های ریوی بیماری‌های پوستی، عفونت سینه و یا ذات الریه، اسهال و یا حتی سرطان هستند.

دکتر سورجیت سینگ، متخصص اطفال در انستیتو آموزش پزشکی و تحقیقات هند در اولین کنفرانس بین‌المللی بیماری‌های PIDs خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما برای تشخیص ضعف سیستم ایمنی در نوزادان امکانات تشخیصی نداریم و همین امر موجب افزایش مرگ و میر در بین کودکان شده است.

به گزارش روزنامه هندوستان تایمز، این کارشناسان تخمین زده‌اند که هزینه درمان بیماری‌های PIDs در هند متناسب با افزایش وزن كودكان بیمار بالا می‌رود.

کارشناسان وزارت بهداشت و رفاه خانواده در هند نیز تاکید کردند که تعلیمات کارکنان بهداشتی نیز در این زمینه باید به روز شوند تا شرایط درمان در بیمارستان‌های دولتی با هزینه پایین‌تر بهبود پیدا کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12858s, 19q